укр eng

Пошук по сайту

Презентація концепції інформування громадян про права Нацполіцією

11 травня 2017 року з 10:00 до 12:00 у прес-центрі “ЛігаБізнесІнформ” (вул. Т. Шамрила, 23) відбудеться Презентація концепції інформування громадян про права Національною поліцією України та широке обговорення планів співпраці з громадськістю.

Метою заходу є публічне обговорення шляхів реформування Національної поліції за принципами відкритого діалогу з суспільством і забезпечення права на інформування людей про права.

Відповідно до національного законодавства та міжнародних стандартів, при першому ж контакті з працівником поліції людина має право отримати доступною та зрозумілою мовою (включаючи залучення перекладу) інформацію про свої права як затриманого, свідка чи потерпілого. При цьому результати Всеукраїнського дослідження “Процесуальні гарантії затриманих осіб”, яке проводив Міжнародний фонд “Відродження”, демонструють статистику на 2015 рік, коли: про свої права ознайомитися з матеріалами справи були вчасно проінформовані лише 11% затриманих, а про причини затримання – 80%.

Задля забезпечення права людей на інформування, Українська фундація правової допомоги у співпраці з Управлінням забезпечення прав людини НПУ та Офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини у 2016 році розпочала експеримент, в рамках якого поліцейські інформували людей про їхні права шляхом вручення їм друкованих пам’яток на їхній рідній мові з вичерпним переліком їхніх прав як затриманих, затриманих в адміністративному порядку, свідків чи потерпілих. Наразі експеримент успішно завершено, і очікується впровадження цієї ініціативи на всю територію України.

В рамках дискусії 11 травня 2017 року будуть також обговорюватися плани реформування Національної поліції щодо використання поліцією технічних засобів для інформування людей про права, а також питання підвищення правової обізнаності за програмою “Вуличне право”.

Серед доповідачів у рамках презентації – заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко, директор Програмної ініціативи “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов, керівник відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Крістофер Сміт, директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома та голова правління Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов.

Для отримання акредитації на захід просимо журналістів звертатися за номером телефону 0937228179 (Роман Лексіков).

Поділитися
Поділитися