Пошук по сайту

Створення Атикорупційного суду є недоцільним, – Сущенко

З точки зору розвитку правової системи держави, створення спеціалізованих судів недоцільно. Такі суди існують тільки в країнах третього світу. У розвинених країнах в середині судової системи відбувається спеціалізація судів, але не має окремої спеціальної інституції. Такі думки висловив Володимир Сущенко, голова правління ГО «Експертний центр з прав людини», під час прес-конференції в прес-центрі «Главкома»

«У розвинених країнах світу зі сталою демократією, зі сталими правовими системами та традиціями спеціалізація відбувається в середині судової системи. Наприклад, в США один рік суддя розглядає певну категорію справ. А через рік відбувається ротація і суддя переходить на іншу спеціалізацію. Таким чином, всі судді набувають відповідного рівня і досвіду. А у нас пішли створенням двох спеціалізованих судів – Вищий Антикорупційний суд і Вищий суд  з інтелектуальної власності. Формування суду з інтелектуальної власності вже запущено, а Атикорупційний ще тільки в процесі», – говорить пан Сущенко.

На думку експерта, атикорупційна громадськість дещо ідеалізує ситуацію зі створенням Антикорупційного суду.

«У нас, на жаль, вибудовується різні рівні суддів щодо їхньої професійної відповідальності, щодо їх доброчесності. Адже всі причетні до цього законопроекту вважають, що в цю інституцію треба набрати найчесніших, най доброчесніших, найпрофесійніших і так далі. Постає питання: невже судді інших судів, починаючи від суду першої інстанції і закінчуючи Верховним Судом, можуть бути менш чесні, менш відповідальними, менш професійними? Окрім того, якщо дана інституція називається Вищий Антикропуційний суд, то де тоді нижчі?», – ставить питання пан Сущенко.

Експерт також висловив скепсис щодо якості та ефективності роботи суду.

«Створення такого суду не було ініціативою влади. По-перше, це був виклик Майдану, по-друге, коли ми пішли за траншами, за грошима , то західні партнери бачили, яка правова система та інші проблеми в нас є, і почали зі свого боку додатково тиснути», – переконаний юрист.

Відкритим залишається питання щодо процедури обрання судів для роботи в Антикорпуційному суді. Також експерт висловив думку, що якщо такий суд і запрацює, то він повинен бути тимчасовим, а не постійним, як це прописано в законі.

Пропонуємо переглянути запис прес-конференції

17
0

Схожі публікації