Пошук по сайту

Аналіз діяльності приватних та благодійних реабілітаційних центрів

Повна назва дослідження:

«Аналіз діяльності приватних та благодійних реабілітаційних центрів які надають допомогу людям, що страждають на алкогольну, наркотичну, ігрову та інші форми залежності. Дотримання прав людини у цих закладах».

Експерти ЕЦПЛ дослідили разом із партнерами діяльність приватних та благодійних реабілітаційних центрів, які надають допомогу людям, що страждають на алкогольну, наркотичну, ігрову та інші форми залежності, проаналізували стан дотримання прав людини в цих закладах і законодавчі прогалини, які заважають належному проведенню реабілітаційної роботи.

Результати дослідження показали наявність системних порушень у діяльності приватних реабілітаційних центрів, проблеми з організацією лікування та реабілітації осіб, питаннями запобігання катуванням та іншому жорстокому поводженню з ними.

З огляду на виявлені проблеми в цій сфері, експерти рекомендують розробити систему надання суб’єктам дозволів на проведення такого виду діяльності, перевірку компетентним органом (органами) можливостей дотримання прав людини та державних стандартів у цих закладах (наявність матеріально-технічної бази, відповідність персоналу тощо).

Авторський колектив: Анастасія Клюга, Сергій Іллюк, Вячеслав Свірець, Марія Ципящук, Сергій Перникоза, Уляна Шадська.

В дослідженні використовувалась інформація Артема Осипяна з проведеного моніторингу приватних реабілітаційних центрів і опитувань людей, що проходять реабілітацію

Завантажити

Дослідження проведено в рамках Програми з інституційного розвитку TTDI («Ініціатива з розвитку аналітичних центрів» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства Швеції в Україні.

#TTDI #даслідження #психоневрологічні_інтернати

Вячеслав Свірець, Виконавчий директор ЕЦПЛ, юрист

Уляна Шадська, Керівниця програм "Безпека громад" та "Право на приватність"

Сергій Іллюк, Проектний менеджер, юрист

Анастасія Клюга, Проєктна менеджерка, юристка