Пошук по сайту

Роль прокурора на досудовій стадії кримінального процесу

Дослідження «Роль прокурора на досудовій стадії кримінального процесу» за ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2016-2017 років проводила група з 18 дослідників. Вони вивчили реальну практику прокурорів, її ефективність та відповідність законодавству і міжнародним стандартам на основі внутрішніх даних правоохоронної системи.

Дослідження доступне українською та english, а також інфографіка.

Дослідники опитали 503 прокурора, провели 7 фокус-груп з прокурорами, адвокатами, слідчими суддями, керівниками слідчих підрозділів Національної поліції у п’яти областях (Дніпропетровській, Львівській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій) та місті Києві. А також проаналізували тисячі сторінок документів та статистику Генпрокуратури за 2013-2016 роки.

Результати дослідження засвідчили, що ухвалення нового Кримінального процесуального кодексу у 2012 році не призвело до реальної зміни системи кримінальної юстиції на стадії досудового розслідування.

Автори дослідження: 

Роман Романов, директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»;
Юрій Бєлоусов, кандидат соціологічних наук, голова правління гроадської організації «Експертний центр з прав людини»;
Володимир Сущенко, кандидат юридичних наук, доцент, виконавчий директор Центру «Дослідження проблем верховенства права та його втілення в національну практику України», Національний університет «Києво-Могилянська академія»;
Володимир Венгер, кандидат юридичних наук, науковий співробітник Центру «Дослідження проблем верховенства права та його втілення в національну практику України», Національний університет «Києво-Могилянська академія»;
Вікторія Мітько, адвокатка;
Андрій Орлеан, доктор юридичних наук, доцент, провідний науковий співробітник юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, експерт Експертного центру з прав людини.