Пошук по сайту

Реформа МВС під загрозою

Реформа МВС під загрозою, оскільки в одній із найбільш проблемних сфер – слідчо-оперативній – жодних змін не відбулося взагалі.

 

За словами керівника Експертного центру з прав людини Юрія Бєлоусова, кількість незаконних затримань у 2015–2016 роках не тільки не зменшилася, а й збільшилася.

 

Практика розмежування фактичного та процесуального затримання квітне. Частково цьому сприяють прогалини законодавства, але ж і практика розслідування не змінилася. Так само попри гучні заяви міністра не змінилися й показники оцінки роботи поліції“, – заявив експерт.
Проте найгірше, на думку Бєлоусова, це повна непрозорість призначень на керівні посади, особливо на рівні центрального апарату: “Аваков вперто не створює відповідну комісію, передбачену Законом “Про Національну поліцію”. Як наслідок – перепризначення Тахтая, який так і працює в МВС, незважаючи на небезпідставні звинувачення у корупції“.

 

Як відомо, заступник міністра внутрішніх справ Олексій Тахтай, який нещодавно був призначений на посаду державного секретаря Міністерства внутрішніх справ, фігурує у скандалі, пов’язаному із незаконним продажем піску. Зокрема, є відео СБУ, де Тахтай разом із іншим заступником міністра внутрішніх справ та директором “Спецсервісу” обговорює, як продати через компанію-посередника “нічийний” пісок, що зберігається на державному підприємстві.

 

Крім того, за словами Юрія Бєлоусова, штат МВС постійно збільшується й “такими темпами скоро перевершить штат МВС навіть при Захарченку”.
“Існує велика кількість підрозділів, які навіть не знають, чим їм займатися! Як наприклад, Департамент формування політики щодо підконтрольних міністрові органів влади та моніторингу, або ж Департамент міжнародної діяльності, який розташований на тому ж поверсі, що й Департамент міжнародної діяльності Національної поліції”, – прокоментував він.

 

На думку експерта, непрозорість та закритість МВС дуже резонує з відкритістю Національної поліції: “Складається враження, що це дві незалежні одна від одної держави”.

 

Джерело – humanrights.org.ua

Юрій Бєлоусов, кандидат соціологічних наук