Пошук по сайту

ЕЦПЛ бере участь у Міжнародній конференції IIIRG дослідників і практиків процесуального інтерв’ю

День Конституції України для більшості громадян — офіційний вихідний. Проте деякі наші колеги і далі продовжують працювати над дослідженням досвіду впровадження інноваційних підходів у сферу кримінальної юстиції на Міжнародній конференції International Investigative Interviewing Research Group у Норвегії.

Щороку конференції та майстер-класи, які проводить IIIRG, фокусують увагу на особливостях проведення процесуального інтерв`ю в різних культурних та професійних контекстах, на аналізі ефективності різноманітних підходів до збору даних у ході розслідування, вивченні особливостей допитів жертв, свідків і підозрюваних, специфіці роботи з пам’яттю, пригадуванням тощо.
“Конференція проходить у Норвезькому поліцейському університетському коледжі (NPUC), який надихає своїми відкритими просторами та зручними аудиторіями для занять, — ділиться враженнями виконавчий директор ЕЦПЛ Юрій Бєлоусов Yuriy Byelousov, який разом із колегами: Василиною Яворською Vasylyna Yavorska (МФ «Відродження»), Сергей Деркач (Антикорупційна ініціатива ЄС), Тарасом Філоненко Тарас Филоненко (Taras Filonenko) (НАБУ) та Василем Луциком Василь Луцик (Vasyl Lutsyk) (Львівський державний університет внутрішніх справ) бере участь у всіх заходах. — Надзвичайно цікаво! Дослідники та практики з усього світу діляться своїм досвідом та напрацюваннями з цієї, поки ще нової для України, тематики.

 

 

Упродовж трьох днів предметом обговорення були питання того, як правильно підготуватися до інтерв`ю, як стимулювати пригадування подій, що відбулися багато років тому, як проводити інтерв`ю з дітьми та особами, що мають вади психіки, в який спосіб здійснювати відеозапис інтерв`ю та архівувати його”.

Цього року одним із key-спікерів конференції став екс Спеціальний доповідач ООН з питань катувань, лауреат «Премії імені монсеньйора Оскара А. Ромеро за лідерство у справі захисту прав людини» Хуан Мендес. Його книжки ми неодноразово згадуємо в публікаціях ЕЦПЛ.

Для довідки:

Хуан Е. Мендес присвятив свою юридичну практику справі захисту прав людини. Коли він представляв інтереси політв’язнів, аргентинська військова диктатура заарештувала його і понад рік тримала за гратами та катувала. Amnesty International вважає його «в’язнем сумління». Після вигнання з рідної країни у 1977 році Мендес переїхав до Сполучених Штатів, де він продовжив свою діяльність у сфері прав людини. До травня 2009 року був президентом Міжнародного центру з питань правосуддя у перехідний період,працював дослідником Фонду Форда у Нью-Йорку та у Вашингтонському юридичному коледжі, був радником Кофі Аннана з питань попередження геноциду, спеціальним доповідачем ООН у питаннях відвернення катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, спів-председателем Інституту прав людини Міжнародної асоціації юристів.

 

На фото: Сергій Деркач, Хуан Мендес, Юрій Бєлоусов, Василь Луцик, Тарас Філоненко

 

Украінська делегація розповіла учасникам про свої плани щодо впровадження процесуального інтерв`ю в Україні, адже зовсім скоро розпочнеться етап пілотування для 45 детективів та слідчих (по 15 представників від ДБР, НАБУ та Національної поліції). Вони будуть навчатися у провідних британських фахівців з проведення процесуального інтерв`ю та розпочнуть імплементувати новий підхід у свою роботу.

Наразі експертна група завершує підготовку процесу запуску цього етапу пілотування.


Візит української делегації організовано за сприяння Міжнародний фонд “Відродження”


#investigative_interview

#процесуальне_інтерв’ю

Юрій Бєлоусов, кандидат соціологічних наук