Пошук по сайту

Затримання — це нормально! Як вивести затримання з тіні?

«Треба не залякувати поліцейських відповідальністю за невиправдане затримання, а наполягати на відповідальності за неоформлення затримання, бо не так страшне для людини саме затримання, як безправне перебування під вартою поза всяким статусом» — вважають експерти JustTalk#2

Під час затримання поліцейський має право на помилку, і це нормально, за умови, що затримання зареєстроване. І нормально, якщо з’ясувавши обставини, людину відпускають. Але треба оформити і затримання, і звільнення та надати людині, щодо якої стався інцидент, відповідний документ. Це теж має стати нормою, щоб кожен — майже на побутовому рівні розумів, як поводитися і чого очікувати у ситуації затримання.

Гарною ілюстрацією цієї думки може бути висловлювання Roman Romanov, директора програми “Права людини та правосуддя” Міжнародний фонд “Відродження” наприкінці другої дискусії платформи #JustTalk:

 

«Якщо я провів ніч у поліції, то своїй дружині можу показати цей прекрасний документ — протокол затримання — та з почуттям гідності сказати, що я прекрасно провів час, і це сертифіковано отаким-то райвідділом».

 

Що треба зробити, аби вивести затримання з тіні — читайте в оглядовій статті після дискусії.

 

Андрій Орлеан, Експерт програми «Права людини і правосуддя», доктор юридичних наук, доцент

Юрій Бєлоусов, кандидат соціологічних наук