Пошук по сайту

Безпека громади — пошук спільних рішень

Протягом останніх років в Україні триває децентралізація, в результаті чого суттєво змінюються сфери відповідальності на локальному рівні: громада стає ключовим гравцем, який самостійно визначає пріоритети правоохоронної роботи, а також інших видів діяльності, спрямованих на створення безпечного середовища на своїй території.

Для Експертного центру з прав людини безпека громад є одним з основних пріоритетів із початку заснування організації. Наші експерти проводять комплексні дослідження у цій сфері, розробляють та впроваджують інноваційні моделі, на кшталт офісу безпеки, проводять навчальні заходи для органів державної влади, місцевого самоврядування, поліції та мешканців.

Досвід ЕЦПЛ свідчить, що попри значний міжнародний досвід реалізації безпекових ініціатив на рівні громади, в Україні цей процес лише набирає обертів. Поширеними є випадки, коли такі ініціативи копіюють міжнародний досвід без його адаптації до українських реалій, що негативно впливає на їхню ефективність. Місцева влада далеко не завжди намагається почути думку громади і приймає рішення щодо реалізації безпекових ініціатив на власний розсуд, що часто не відображує реальних потреб громади.

Відтак, надзвичайно актуальною є потреба у наданні громадам методологічної підтримки, яка б акумулювала кращий національний та адаптований міжнародний досвід впровадження програм, моделей, ініціатив з питань безпеки. Ми вважаємо, що дослідження та аналіз потреб жителів громад, консультаційний супровід розроблення місцевих програм безпеки, публічні обговорення проблем створення безпечної громади, розвиток сталих партнерств і міжвідомчої взаємодії — все це у комплексі забезпечить розбудову безпечних громад в Україні.

Наукові дослідження, навчальний посібник “Безпека громади: пошук спільних рішень” та інструменти ефективної комунікації в громадах, розроблені експертами ЕЦПЛ, відкриті для використання. І якщо вас турбують питання розвитку безпечних громад — ми готові ділитися експертним досвідом.

Для початку розмови пропонуємо переглянути цей ролик:

Як надихнути людей на відкрите обговорення проблем безпеки у громадах?
Хто несе відповідальність за безпечне середовище? І як перейти від діалогу до справжніх дій?
Всі інновації починаються з прийняття спільних рішень.

 

Навчальний посібник “Безпека громади: пошук спільних рішень” та соціальний ролик “Безпека громад — справа кожного” підготовано за фінансової підтримки #Міжнароднийфонд”Відродження”

#вразливігрупи #безпекагромад

Уляна Шадська, Керівниця програм "Безпека громад" та "Право на приватність"

Юрій Бєлоусов, кандидат соціологічних наук

Злата Швець, Cоціолог