Пошук по сайту

Громадські детективи: розслідування 2019 року. Випуск 4

#ГРОМАДСЬКІ ДЕТЕКТИВИ

ВИПУСК 4

Ця моторошна історія про людину, яку незаконно затримали (не склали відповідного протоколу затримання), звинувачували у вчиненні злочину, не повідомляли близьких про затримання, не дали можливості користуватися послугами адвоката. На дві доби В* незаконно позбавили волі та примушували підписати документи щодо визнання своєї провини у вчиненні низки злочинів, використовуючи фізичну силу і психологічний тиск.

Такі ситуації викликають обурення з боку правозахисників і експертів, але завдяки їхньому втручанню у справи, віра у правосуддя повертається.

 

І чим більше інформації оприлюднюється, тим свідомішим стає наше суспільство, яке починає розуміти, що справедливість і повага до людського життя та основоположних прав і свобод людини – це не гасла, а мета розвитку сучасної країни. І для досягнення цього потрібні комплексні підходи.

Більше матеріалів про незаконні затримання:

Переважна більшість затримань в Україні відбувається незаконно

Як маскують незаконні затримання, прикриваючись законодавством

 

Пропонуємо ще один кейс від громадських детективів про незаконне затримання людини

Карта прав, які захищають #громадськідетективи

 

 

Потерпілий: В*

Джерело інформації: В*

Географія: м.Харків

Обставини справи:

10 травня 2019-го року працівники поліції примусили чоловіка сісти до їхнього автомобіля та доставили його до Шевченківського відділку поліції ГУНП у Харківської області (здійснили незаконне затримання — і відповідного протоколу про затримання не склали). Дорогою до відділку працівники поліції били В* по обличчю й тулубу, а також — у «сонячне сплетіння».

Далі насильницькі дії не спинилися, внаслідок чого чоловік неодноразово втрачав свідомість.

У відділку поліції В*незаконно утримували дві доби та катували (не давали води, їжі, постійно застосовували до нього фізичне насилля та психологічний тиск) і примушували визнати провину у скоєних злочинах. Про затримання В* працівники поліції не повідомляли близьких осіб, а також Центр БВПД. 

Потерпілий стверджував, що його злочини вигадано, що він немає жодного стосунку до звинувачень, і що метою застосування фізичної сили було отримання показань.

Поліцейський відділок В* залишив 12 травня 2019 року із синцями на обличчі та тілесними ушкодженнями.

 

Що зробили громадські детективи?

Докладно опитали потерпілого В* про обставини порушення його прав і свобод працівниками поліції та допомогли зафіксувати факти тілесних ушкоджень у закладі охорони здоров’я.

Від Шевченківського ВП ГУ НП у Харківській області отримали інформацію щодо відсутності записів у відповідних журналах обліку про факт затримання та доставлення В* до цього відділку поліції.

Від РЦ БВПД у Харківській та Луганській області отримали повідомлення про відсутність даних щодо інформування Шевченківського ВП ГУНП у Харківській області про факт затримання В*. Також детективи отримали свідчення дружини В* щодо його відсутності за місцем проживання впродовж вищевказаного часу.

 

Що далі?

Поінформовано Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У прокуратуру Харківської області відправлено звернення з інформацією про факт незаконного затримання та застосування насильницьких дій працівниками поліції щодо В* і підготовлено звернення до ГУ Національної поліції України в Харківській області про проведення службового розслідування за вказаним фактом.

За результатами громадського розслідування прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019*** за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.2 ст.356, ст.371, ч.1 ст.374 КК України.

Триває досудове розслідування за фактом незаконного затримання.

 

 

Регіональний координатор: Сергій Іллюк

Експерт, відповідальний за координацію провадження: Олег Боднар

 

#громадські детективи  #громадські розслідування

 

 

 

 

 

Олег Боднар, проектний менеджер, юрист, Проектний менеджер, юрист