Пошук по сайту

Громадські детективи: розслідування 2019 року. Випуск 7

#ГРОМАДСЬКІ ДЕТЕКТИВИ

ВИПУСК 7

Cумна історія про те, як бажання правоохоронців перевірити документи перетворилося на побиття людини.

Сьомий випуск розслідувань ще раз переконує: ефективні методи збирання та аналізу інформації про причини, обставини та факти порушень прав людини допомагають тримати баланс відповідальності в суспільстві.

 

Карта прав, які захищають #громадські детективи

 

Потерпілий: Володимир **

Джерело інформації: мати потерпілого Володимира*

Географія: м. Чернівці

Обставини справи:

Бажаючи віднайти справедливості, до офісу громадських детективів у місті Чернівці звернулася мати, сина якої працівники поліції били ногами.

Що сталося?

Володимир повертався додому, коли до нього підійшли «стражі порядку» з вимогою показати документи, що посвідчують його особу. Оскільки документів чоловік не мав, то працівники поліції запропонували пройти разом із ним додому, щоб виконати вимогу поліцейських. Коли Володимир спробував дізнатися, чому саме він має підтверджувати свою особу, представники закону повалили його на підлогу та почали гамселити ногами в живіт, чим вочевидь, перебільшили надані їм законом повноваження.

Цікаво, що прокуратура спершу відмовилася відкривати кримінальне провадження внаслідок заподіяння Володимиру травм та перевищення службових повноважень працівниками поліції, нібито складу злочину не виявлено. Однак, громадські детективи не зупинилися на цьому та задіяли судову інстанцію, щоби зобов’язати прокуратуру почати офіційне розслідування. І це їм вдалося.

Завдяки якісно підготованим зверненням та залученню контролю з боку представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини, детективи дали шанс матері віднайти справедливість, а правоохоронній системі — показати свою дієвість у питаннях захисту прав людини та притягненні до відповідальності тих, хто не поважає ані закон, ані людську гідність.

Відомості щодо цієї справи внесено до ЄРДР та розпочато досудове розслідування.

#громадськідетективи #допомогабезупереджень