Пошук по сайту

Громадські детективи: розслідування 2019 року. Випуск 8

#ГРОМАДСЬКІ ДЕТЕКТИВИ

Ця історія невипадкова і нагадує інші поширені практики порушення вимог законодавства з боку правоохоронців по всій країні, які є свідченням неповаги держави до фундаментальних прав людини, а саме: права на свободу та особисту недоторканість. 

На думку експертів, такі порушення відкривають шлях до інших неправомірних дій, наприклад, неналежного поводження, порушення права на захист, втручання в приватне життя тощо. Суспільство має бути поінформованим про такі ситуації та реагувати на них в законний спосіб, захищаючи свою гідність.

Більше інформації — у публікаціях експертів ЕЦПЛ:

Як маскують незаконні затримання, прикриваючись законодавством

ВИПУСК 8

Карта прав, які захищають #громадські детективи

 

Потерпіла: неповнолітня Дарина*

Джерело інформації: неповнолітня Дарина *

Географія: м. Рівне

Обставини справи:

Зранку 19 квітня, коли неповнолітня Дарина* йшла до школи, вона на хвилину зупинилася, щоб причепити на дошку оголошень саморобну листівку. Нічого такого фантастичного у цьому не було, крім того, що зміст листівки містив оціночне судження щодо одного з кандидатів у Президенти України.

За десять-п’ятнадцять хвилин Дарина мала б сидіти за партою та слухати свою вчительку, проте несподівано опинилася у відділку поліції. Як? Біля дошки оголошень її затримали, а далі — всупереч волі дівчини — її було доставлено до поліції. І хоча Дарина* мала документи для ідентифікації своєї особи та не робила нічого поганого, було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.212–13 КУпАП (Виготовлення або поширення друкованих матеріалів передвиборчої агітації, які не містять відомостей про тираж, установу, що здійснила друк, та осіб, відповідальних за випуск).

Далі сценарій дій повторюється та нагадує про інші розслідування громадських детективів: матір та рідних дівчини працівники поліції не повідомили, протокол затримання не склали, про інформування представників Центру вторинної правової допомоги — забули (що є суттєвим порушенням прав та інтересів неповнолітньої).

Дарина* звернулася по допомогу до офісу громадських детективів зі скаргою на дії працівників патрульної поліції Рівного. Наразі триває збір усієї необхідної інформації про порушення, за результатами якого буде вирішено питання про подальші заходи реагування.

 

#громадські детективи  #громадські розслідування

 

Олег Боднар, проектний менеджер, юрист, Проектний менеджер, юрист