Пошук по сайту

Громадські детективи: розслідування 2019 року. Випуск 10

#ГРОМАДСЬКІ ДЕТЕКТИВИ

 

Оцінювання загального стану забезпечення прав вразливих груп населення в діяльності поліції свідчить про те, що на практиці заходи, визначені Стратегією державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року , не виконуються. Проблеми, пов’язані з вживанням наркотиків, вирішуються виключно силовими методами, що негативно позначається на правах хворих людей, перешкоджає їхньому доступу до підконтрольних лікарських засобів, зумовлює прояви стигматизації та дискримінації.

Розслідування, яке було проведено громадськими детективами у Херсоні, підтверджує ці тенденції.

Додаткова інформація про ситуацію з дотриманням прав представників вразливих груп – у дослідженні експертів ЕЦПЛ:

Дотримання прав вразливих груп населення у діяльності правоохоронних органів

ВИПУСК 10

 

Карта прав, які захищають #громадські детективи

 

Потерпілий: М*

Джерело інформації: М*

Географія: місто Херсон

Обставини справи:

08.08.2019 до офісу громадських детективів по допомогу звернувся М*, який є учасником замісної підтримувальної терапії, та повідомив про незаконні дії працівників поліції щодо нього.

М* вказав, що 31 липня 2019 його було затримано (зі слів М*, він це зрозумів вже під час проведення огляду/обшуку його речей) біля власного будинку за підозрою у збуті наркотичних речовин (ч.2 ст. 307 КПК України — Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів), хоча під час проведення огляду/обшуку заборонених речей (наркотичних чи психотропних речовин) працівниками поліції не було виявлено. М* також повідомив, що затримання проходило з порушенням його прав: працівники поліції не повідомили про те, що вони є співробітниками правоохоронних органів, і що наразі відбувається затримання, проте збили його з ніг на землю, а потім гамселили чоловіка ногами в тулуб та по голові, викручували руки, волочили землею. Також М* не повідомили про підстави затримання та обставини злочину, у скоєнні якого він підозрюється, не дали змоги відразу повідомити близьких про його затримання та місце подальшого перебування.

Чоловік отримав тілесні ушкодження (садна на ногах та грудях), однак залишився без до медичної та медичної допомоги. А після затримання його страждання продовжилися у відділку поліції, до якого він потрапив після затримання в супроводі працівників поліції.

На допиті у службовому кабінеті, де крім слідчого перебувало декілька працівників поліції (імовірніше, працівники оперативних підрозділів), від М*почали вимагати зізнання своєї вини в скоєнні низки злочинів (збуту наркотичних засобів), погрожуючи позбавленням волі на довготривалий строк щодо нього та дружини (вона також є наркозалежною), погрожували фізичною розправою, чинили психологічний тиск, схиляли до неправдивих показань щодо себе.

Після виходу з ІТТ (слідчий суддя відмовив у задоволенні клопотання слідчого про тримання М* під вартою) М* звернувся до офісу громадських детективів по допомогу відновлення його порушених прав. Почалося громадське розслідування.

Виявилося, що вказані незаконні дії підтверджуються проведеним громадським розслідуванням, і здійснювали їх працівники Херсонського ВП ГУНП у Херсонській області.

22 серпня до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Мелітополь було подано заяву про вчинення злочину, однак слідчим відмовлено у внесенні відомостей до ЄРДР.

04.08.2019  до слідчого судді подано скаргу щодо оскарження дій посадових осіб цього Територіального управління щодо невнесених відомостей до ЄРДР. За результатами розгляду скарги слідчим суддею зобов’язано посадових осіб Територіального управління ДБР, розташованого в місті Мелітополі внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

Справа перебуває на контролі офісу Громадських детективів у м. Херсоні.

 

#ГромадськіДетективи

#ГромадськіРозслідування

#ДопомогаБезУпереджень

 

 

Укажите точную дату, плиз

Олег Боднар, проектний менеджер, юрист, Проектний менеджер, юрист