Пошук по сайту

30-річчя роботи Європейського Комітету із запобігання катуванням та нелюдському чи принизливому поводженню або покаранню

Цього року Європейський комітет із питань запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (CPT) відзначає своє 30-річчя. Представники держав, члени Європейських національних превентивних механізмів, представники громадянського суспільства та експерти з превенції катувань сьогодні у Стразбурзі обговорюють ситуацію з використанням основних гарантій тримання осіб у місцях несвободи.

Складно бути достатньо сміливим, щоб кинути виклик своєму мучителеві, мати наполегливість, енергію боротися попри власну національну судову систему та переживати свій досвід знов, іноді крізь роки після події. Навіть, якщо ви досягнете результату, як рішення суду може стати засобом проти катувань?

Європейський комітет із питань запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (CPT) був заснований у 1989 році та з цього часу став новим інститутом захисту прав людини по всій Європі.

Умова конфіденційності  має вирішальне значення для того, щоб людина почувалася безпечно та ділилася своїм досвідом з членами CPT

 

У 80-х роках на рівні ООН тривали дискусії щодо того, як створити універсальний профілактичний механізм для забезпечення  більше, ніж просто системи реагування на скарги щодо катувань. Рада Європи підтримала ідею створення системи моніторингу у місцях несвободи, а політичний клімат серед урядів країн на той момент сприяв її поступової імплементації.

Протягом 30 років співпраця Європейського Комітету із запобігання катуванням та нелюдському чи принизливому поводженню або покаранню з урядами багатьох країн поступово змінює підходи до прав людини в місцях несвободи.

Сьогодні у Стразбурзі, на ювілейній конференції CPT представники урядів, члени Європейських національних превентивних механізмів, представники громадянського суспільства та експерти з превенції катувань обговорюють ситуацію в європейських країнах щодо використання основних гарантій тримання осіб під вартою.

На Human Rights Channel – думки та історії співробітників і членів СРТ різних часів, які точаться навколо минулого та сучасного періоду  роботи Комітету із запобігання катуванням та нелюдському чи принизливому поводженню або покаранню. Серед них інтерв’ю з Миколою Гнатовським, президентом Європейського комітету з питань запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

 

Фото: ©Human Rights Channel, ©CPT