Пошук по сайту

Відтепер Custody Records функціонуватиме в усіх підрозділах поліції

Міністр внутрішніх справ під час міжвідомчої координаційної наради анонсував, що в усіх підрозділах поліції функціонуватиме система цілодобового контролю за діями посадових осіб – Custody Records.

Наразі підписано спільну постанову з конкретними заходами, що мають бути реалізовані до кінця 2020 року, а саме:

поширення системи електронного обліку затриманих осіб Custody Records на всі спеціальні установи та територіальні підрозділи НПУ, а також вивчення питання щодо впровадження аналогічного обліку у територіальних підрозділах СБУ та установах попереднього ув’язнення;

впровадження єдиних форм та порядку фіксації тілесних ушкоджень, заподіяних працівниками органів правопорядку в медичних закладах, а також розробка Порядку повідомлення про такі випадки до ДБР;

створення у підрозділах органів досудового розслідування спеціальних кімнат для проведення допитів із можливістю їх відеофіксаціі та багато іншого.

Як будуть облаштовані поліцейські відділки — дивіться на схемах або за посиланням.

 

Custody records – дійсно критично важлива справа, і наразі пролунали запевнення у рішучості намірів запровадити її в усій країні – наголосив Mикола Гнатовський, президент Європейського комітету із запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню, перший віце-президент Української асоціації міжнародного права, на нараді керівників правоохоронних органів, присвяченій боротьбі з катуваннями.

 

«Я звик про це говорити з урядовцями та правоохоронцями різних країн Європи. За понад 10 років членства у Європейському комітеті із запобігання катуванням та понад 5 років президентства у ньому вперше мав змогу виступити перед українськими посадовцями такого рівня. Сподіваюся, що рішення наради будуть втілюватися в життя. Гострота проблеми цього вимагає», – зауважив експерт.

 

Юрій Бєлоусов, керівник Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронних органів Офісу Генерального прокурора, розповідає про плани використання системи Custody Records в роботі прокуратури:

 

https://www.facebook.com/justtalk.club/videos/3325351750816765/?v=3325351750816765

Прес-реліз Офісу Генерального прокурора:
https://www.gp.gov.ua/ua/news?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=274345&fbclid=IwAR0tXyADkGxUG3hEQVVrnSyuZ8MBoGW9pu43a_1jLNVQZ2GTt8LGcq68UCE

 

 

Система забезпечення прав затриманих впроваджується Національна поліція України Управління дотримання прав людини Національної поліції України – УДПЛ За підтримки Міжнародний фонд “Відродження” Українська фундація правової допомоги та Експертний центр з прав людини в ІТТз 2017 року та в районних відділах НПУ з 2020 року.

 

#policing
#custodyrecords

Вячеслав Свірець, Виконавчий директор ЕЦПЛ, юрист

Віктор Чупров, Керівник програми "Права людини в місцях несвободи"

Анастасія Апетик, Юристка, експертка з інформаційних прав та цифрової безпеки