Пошук по сайту

Практика розслідування в Україні злочинів, вчинених з мотивів нетерпимості

У період з 01.01.2015 року до 30.06.2020 року в ЄРДР було зареєстровано 616 кримінальних проваджень із ознаками злочинів, вчинених з мотивів нетерпимості. Водночас реєстрація відповідних кримінальних проваджень не означає їх ефективного розслідування: серед 616 кримінальних проваджень 374 (61%) було закрито за відсутністю складу злочину.

Чому так відбувається?
Яким є психологічний профіль осіб, що вчиняють злочини з
мотивів нетерпимості?
Що необхідно для вдосконалення законодавства в питаннях забезпечення захисту потерпілих від злочинів з мотивів нетерпимості в Україні?

Про це можна дізнатися з нового дослідження “Практика розслідування в Україні злочинів, вчинених з мотивів нетерпимості”. Його автори пропонують приклади розслідування злочинів, вчинених за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності потерпілих, з мотивів нетерпимості за ознаками раси, національного чи етнічного походження потерпілих, злочини, вчинені за ознакою релігійних переконань потерпілих.
Злочини на ґрунті ненависті спрямовані проти основоположних прав і є екстремальною формою упередженого ставлення, оскільки жертва зазнає нападу через свою приналежність до певної групи. При цьому нападник готовий замінити одного члена групи будь-яким іншим. Таким чином, злочини на ґрунті ненависті заперечують людську гідність та індивідуальність жертви і посягають на принцип, відповідно до якого законом гарантується кожному право на рівний захист.

Повний текст дослідження “Практика розслідування в Україні злочинів, вчинених з мотивів нетерпимості”

Фото: Марьян Блан

 

Дослідження практики розслідування в Україні злочинів, вчинених з мотивів нетерпимості, стало можливим завдяки співпраці:

Українська фундація правової допомоги
Офіс Генерального прокурора
Національна поліція України
Freedom House Ukraine
Конгрес національних громад України
Громадська організація “Правозахисний ромський центр”
Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”
Truth Hounds
ZMINA. Центр прав людини
Експертний центр з прав людини
Regional Center for Human Rights

#дослідження #правалюдини