Пошук по сайту

Віктор Чупров: “Важливо, щоби кожен звільнений знав, до кого можна звернутися для вирішення тієї чи іншої проблеми”

У Житомирі відбулася робоча зустріч експертів пілотного проєкту «Посилення спроможності органів держави в створенні безпечної системи реінтеграції осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, в умовах COVID-19». Вони відповідали на запитання ув’язнених в онлайн, а потім обговорювали типи потреб на перших етапах ресоціалізації, як допомогти людині орієнтуватися в ситуаціях працевлаштування, оформлення доступу до медичних чи соціальних послуг. Експерти наголосили на необхідності розроблення дорожньої карти процесів ресоціалізації та створенні допоміжних інструментів адаптації звільнених у складних психологічних питаннях, коли не вистачає навичок спілкування, є проблеми з довірою, людина намагається вписатися в новий ритм життя та опанувати сучасні цифрові технології.

«У Житомирській області відсутня регіональна (цільова) програма, спрямована на реінтеграцію осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, їх свідоме відновлення в соціальному статусі повноправного члена суспільства та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень, — зауважив Віталій Бабич, представник Філії Державної установи «Центр пробації» в Житомирській області. — Така програма дозволила би залучати місцеві бюджети для організації адресної допомоги засудженим, наприклад: виготовлення паспорта, надання їм допомоги на першому етапі життя після звільнення, зокрема, для отримання сезонного одягу або продуктового набору. До участі в такій програмі можуть системно долучатися і громадські організації, і благодійні фонди, які працюють у вразливими групами населення й мають відповідні ресурси”.

Керівник програми ЕЦПЛ «Права людини в місцях несвободи» Віктор Чупров акцентував увагу на важливості створення умов для спілкування засуджених безпосередньо із представниками патронажних служб: «Людині за гратами важливо знати, що вона не залишається зі своїми проблемами сам на сам. Враховуючи комунікаційні бар’єри, що існують між засудженими та персоналом адміністрації місць несвободи, вкрай важливим є те, щоби саме зовнішні фахівці (представники патронажних служб та громадських організацій), які безпосередньо опікуються вирішенням соціальних, медичних, правових та інших питань, спілкувалися із засудженими й надавали їм відповідні поради. А кожен звільнений знав, до кого можна звернутися для вирішення тієї чи іншої проблеми, який порядок звернення, адреси та телефони».

 

Наразі експерти розглядають можливості підготовки для засуджених «Дорожньої карти» з відповідями на найрозповсюджені питання, із переліком конкретних служб та організацій, описом сфери їхніх компетенцій та контактними даними. Щоби людина, яка залишила місце несвободи після відбуття покарання, розуміла, хто і в яких випадках може або зобов’язаний надати допомогу/послугу.

Проєкт «Посилення спроможності органів держави в створенні безпечної системи реінтеграції осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, в умовах COVID-19» розроблений громадською організацією «Експертний центр з прав людини» та реалізується в рамках Меморандуму про співпрацю з Пробація України Probation in Ukraine
Мета проєкту – налагодження механізмів системи підготовки засуджених до звільнення.

Дякуємо за фото Філії Центру пробації у Житомирській області!

 

 

Пілотний проєкт «Посилення спроможності органів держави у створенні безпечної системи реінтеграції осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, в умовах COVID-19» реалізується в рамках співпраці Центру Пробації України та Експертний центр з прав людини за фінансової підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation та Європейського Союзу.

Географія проєкту: Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька області.

#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #BST #пробація #ресоціалізація
#партнерство_пробація #пілотний_проєкт #пенітенціарна_пробація

Вячеслав Свірець, Виконавчий директор ЕЦПЛ, юрист

Віктор Чупров, Керівник програми "Права людини в місцях несвободи"