Пошук по сайту

Порядок виїзду за кордон звільнених осіб. Якими є обмеження? 

Порядок виїзду за кордон для осіб, які звільняються з місць несвободи умовно-достроково та у зв’язку з відбуттям терміну призначеного покарання. Якими є обмеження?

Розповідають учасники робочої зустрічі у Житомирі Марина Фільо, представниця Управління ДМС у Житомирській області, Костянтин Козлов, координатор пенітенціарного напрямку Благодійного фонду «Нехай твоє серце б’ється», регіональний координатор БО «Фрізон» у Житомирській області, Володимир Черниш, представник «Житомирської виправної колонії N4», Юрій Кисельов, Житомирський місцевий центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги, Людмила Шейнич, начальниця відділу профорієнтації Житомирського міського центру зайнятості, Сергій Грищенко, начальник юридичного відділу Житомирського  міського центру зайнятості.

 

Марина Фільо:

Тимчасове обмеження права громадянина України на виїзд за межі країни застосовується, коли:

1. Особа обізнана з відомостями, які становлять державну таємницю до завершення відповідного терміну, встановленого законом

2. Стосовно особи в порядку передбаченому КПК застосовано запобіжний захід, умови якого забороняють виїзд за кордон, до завершення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;

3. Особа засуджена за вчинення кримінального правопорушення до відбуття покарання або звільнення від покарання;

4. Особа ухиляється від виконання зобов’язань покладених на неї судовим рішенням або рішенням інших органів посадових осіб, що підлягає примусовому виконанню в порядку встановленому законом. До виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів.

5. Особа перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції України до припинення нагляду.

 

Костянтин Козлов:

У будь-якому випадку, той, хто звільняється умовно достроково, виїхати за кордон не може. Виїзд за кордон буде можливим лише тоді, коли завершиться термін покарання.

Володимир Черниш:

Якщо постає питання про заборгованість за  виконавчим листом щодо стягнення позову потерпілим за вчинення злочину. Як бути цій категорії осіб? Чи їм також буде заборонено виїжджати?

Юрій Кисельов:

Якщо є борги, виконавча служба також накладає заборону на виїзд. Відповідна інформація обов’язково буде і в Державної прикордонної служби 

Володимир Черниш:

Наразі працює додаток «Дія». Чи зазначаються в ньому обмеження по виконавчим провадженням? Наприклад, статус боржника.

Юрій Кисельов:

Заборгованості, виконавчі листи, відкриті виконавчі провадження, притягнення до адміністративної відповідальності, штрафи з порушення ПДД мають підтягуватися до бази даних «Дії». 

Людмила Шейнич:

Якщо є можливість користуватися додатком «Дія», то через нього також є можливість зареєструватися у центрі зайнятості. 

 

Номер гарячої лінії для звернень з питань перетину кордону: 044 527 63 63

 

Чи обов’язково для виїзду за кордон дитини разом із мамою потрібен дозвіл з боку другого партнера, який відбуває покарання за гратами, але залишається у шлюбі або в розлученні?

Сергій Грищенко:

Поки батько дитини перебуває в родинному зв’язку, він обов’язково має надати такий дозвіл, незалежно від того у шлюбі він, чи ні. І тільки тоді, коли його позбавлять батьківських прав, такий дозвіл від нього не потрібен.

 

Пілотний проєкт «Посилення спроможності органів держави у створенні безпечної системи реінтеграції осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, в умовах COVID-19» реалізується в рамках співпраці Центру Пробації України та Експертний центр з прав людини за фінансової підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation та Європейського Союзу.

Географія проєкту: Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька області.

#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #BST #пробація #ресоціалізація
#партнерство_пробація #пілотний_проєкт #пенітенціарна_пробація

Вячеслав Свірець, Виконавчий директор ЕЦПЛ, юрист

Віктор Чупров, Керівник програми "Права людини в місцях несвободи"