Пошук по сайту

Діалог безпеки про насилля за зачиненими дверима

Домашнє насильство — це тільки коли лупцюють чи ще щось? Таке питання сьогодні турбує не лише правозахисників. Доволі довго ми жили з уявою, що приватні стосунки в родині держави не стосуються. Але захист від домашнього насильства безпосередньо стосується безпеки людини — неважливо, скільки їй років та якої вона статі. Насилля — це насилля — психологічне або фізичне.

І для того, щоби ефективно реагувати на випадки домашнього насильства, поліції потрібні знання та навички, що стосуються ключових моментів взаємодії з жертвами, насильниками та свідками.

Саме такі питання експертка Наталя Радушинська запропонувала до розгляду на першому тренінговому модулі для поліцейських із Житомирської, Коростенської, Новоград-Волинської та Бердичівської громад Житомирської області. Навчання проходить в рамках інформаційно-просвітницької кампанії “Протидія домашньому та гендерно обумовленому насильству у Житомирській та Вінницькій областях”.

На фото: експертка Наталя Радушинська

 

Віктор Чупров керівник програми “Права людини в місцях несвободи” ГО “Експертний центр з прав людини” також взяв участь у тренінгу та розповів його учасникам про можливості захисту прав людини, завдяки зверненням до координаторів платформи “Діалог безпеки”. Він презентував механізми взаємодії з регіональною платформою в Житомирській області та акцентував увагу на важливих аспектах роботи поліції:

“Розповсюджена думка про те, що насилля за зачиненими дверима може вважатися приватною справою, заважає не лише превентивній роботі з протидії домашньому насильству, але й ефективному виконанню службових обов’язків правоохоронцями, — зауважив Віктор Чупров. — Якщо жінка або чоловік впевнені в тому, що говорити про
сутички та бійки — це сором, і потім будуть неприємні наслідки для всієї родини, то й при зустрічі з поліцейськими вони можуть поводитися неадекватно: приховувати деякі факти, боятися писати заяву тощо.

 

 

У присутності поліцейського жертва та насильник можуть помиритися, а за годину жінка знов викликає поліцію, бо чоловік її відгамселив. Вона думає, що такі прояви — “це сьогодні в нього поганий настрій”, а насправді все значно гірше. Треба навчати поліцейських грамотно ідентифікувати ситуації домашнього насилля, реагувати на різні прояви, зокрема, психологічні, мати інструменти для ізоляції насильника від жертви та вміти користуватися ними”.

Тренінг із розвитку компетенцій щодо захисту потерпілих від домашнього насильства проводився НУО “Сучасний Формат” у співпраці з Головним управлінням Патрульна поліція Житомирської області та за підтримки Фонду сприяння демократії U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Фото надані НУО “Сучасний Формат”

 

Більше інформації — на сайті: https://www.dialohbezpeky.org/

 

Партнери ініціативи «Ефективна співпраця громадянського суспільства з безпековими службами в Україні»:

Freedom House Ukraine

Експертний центр з прав людини

Восток SOS

Український інститут з прав людини

#діалогбезпеки #регіональніплатформи #цивільнийконтроль #ЕЦПЛ

 

 

Віктор Чупров, Керівник програми "Права людини в місцях несвободи"