Пошук по сайту

Діалог безпеки у Дніпрі: як забезпечити доступ до медичних послуг для всіх громадян?

20 квітня у Дніпрі відбулося друге засідання учасників платформи “Діалог безпеки” на тему “Доступ до медичних послуг в діяльності безпекових служб України в умовах COVID-19”. Представники правоохоронних органів, медичних установ і неурядових організацій висловили свої думки щодо проблем, які виникають на різних ланках міжвідомчої взаємодії.

Зокрема, говорили про те, що заважає:

Неврегульований порядок надання послуг з медичного обслуговування затриманих, взятих під варту осіб, які перебувають в органах та підрозділах Національної поліції .

Відсутність внормованого порядку проведення медичного огляду затриманої особи перед її поміщенням до місця обмеження волі та єдиної форми медичної довідки, яка б засвідчувала результати цього огляду.

“Якщо ми не маємо рентгенівських знімків, це не аргумент для звільнення людини від відповідальності за скоєний злочин, — зауважила Алла Сухіна, начальник відділу організаційного забезпечення місць тимчасового тримання осіб ГУНП в Дніпропетровській області. — Але ми маємо знайти рішення, як забезпечити право затриманого на (до)медичну допомогу. Можливо, ним стане пакет «Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація)». Він включає і травматолога, і флюорографію з описом, інші аспекти, пов’язані зі здоров’ям людини”.

 

 

Учасники засідання погодилися в тому, що необхідно розробити єдиний порядок медичного огляду затриманих осіб, які поміщаються до ізолятора, і єдину форму фіксації і висновку лікаря про можливість утримання затриманої особи в місцях несвободи.

«Проблематика, що пов’язана з доступом до медичної/домедичної допомоги затриманим, не така проста як здається, — зауважила Алла Сухіна. — Нам зрозуміло, які зміни необхідні, і пропозиції нескладно підготувати. Але реалізувати їх на місцевому рівні непросто, оскільки відразу виникає питання щодо бюджетних коштів. Пропозиції можуть бути спрямовані на оплату послуг лікарів. В ідеалі має бути підтримка ініціативи на рівні законодавчих змін. Адже жодна з областей не є законотворцем».

Регіональна координаторка “Діалогу безпеки” У Дніпрі Оксана Крупій внесла всі зауваження учасників до протоколу, який стане основою для розроблення подальших пропозицій Парламентському комітету з правових питань ВР України.

 

Дякуємо за співпрацю всім учасникам “Діалогу безпеки”:

Головне Управління Служби Безпеки України у Дніпропетровській

Головне Управління Національної поліції в Дніпропетровській області

Патрульна поліція Дніпропетровської області

Військова служба правопорядку у Збройних Силах України

Державна прикордонна служба України

Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Громадська організація “Відкриті двері””

Громадська організація “Січ”

Громадська організація Форпост

Благодійна організація «БФ» Громадське здоров’я

Громадська організація Лочо Дром

 

Партнери ініціативи «Ефективна співпраця громадянського суспільства з безпековими службами в Україні»:

Freedom House Ukraine

Експертний центр з прав людини

Восток SOS

Український інститут з прав людини

 

#діалогбезпеки #регіональні #платформи #цивільнийеонтроль #правалюдини

Віктор Чупров, Керівник програми "Права людини в місцях несвободи"