Пошук по сайту

«Діалог безпеки» у Сєвєродонецьку: обговорили практику залучення перекладачів в роботі безпекових служб

Для забезпечення належного та повноцінного захисту своїх законних інтересів особа наділена державою низкою прав та обов’язків. Одним із таких прав осіб, що перебувають на території нашої держави, є право на використання рідної мови, або мови, якою вона володіє. Наразі практика залучення перекладача більш поширена у сфері кримінального права, оскільки при затриманні будь-яка особа має бути негайно та докладно поінформована зрозумілою для неї мовою про те, що сталося, чому її затримують, які права вона має. У таких випадках іноземці, що перебувають у нашій країні, та особи з інвалідністю (з порушенням слуху, мовлення тощо) мають право користуватися послугами перекладача (або перекладача жестової мови).

Однак, на законодавчому рівні чітко не визначено, хто саме може бути перекладачем, та в якій спосіб підтверджено кваліфікаційний рівень таких осіб, що спричиняє багато проблемних ситуацій.

Учасники регіональної платформи «Діалогу безпеки» у Сєвєродонецьку розглядали таке:

 

  • Обставини, за яких у безпекової служби виникає потреба/обов’язок щодо залучення перекладача (усний/письмовий переклад);

 

  • Порядок залучення перекладача, який передбачається законодавством для відповідної безпекової служби, та реальна практика повсякдення;

 

  • Перешкоди, що виникають при залученні перекладача;

 

  • Ризики для представників безпекових служб та осіб, що потребують перекладача у випадку неможливості його забезпечення, коли цього вимагають обставини.

 

 

Модерувала захід – регіональна координаторка «Діалогу безпеки» у Донецькій та Луганській областях Ирина Ломкова
Наразі готується протокол засідання, а після проведення таких обговорень в інших регіонах ініціативи всі напрацювання стануть фундаментом для пропозицій щодо подальшого розв’язання проблем, які виникають при залученні перекладачів.

Більше інформації про ініціативу — на сайті “Діалог безпеки”: https://www.dialohbezpeky.org/

Партнери ініціативи «Ефективна співпраця громадянського суспільства з безпековими службами в Україні»:
Freedom House Ukraine
Експертний центр з прав людини
Восток SOS
Український інститут з прав людини
Управління дотримання прав людини Національної поліції України

#діалогбезпеки #регіональніплатформи #цивільнийконтроль #ЕЦПЛ