Пошук по сайту

ЕЦПЛ починає новий проєкт із розвитку співпраці з ОГПУ

Експертний центр з прав людини розпочинає новий проєкт, спрямований на посилення захисту прав осіб, що утримуються в місцях несвободи НПУ та Державної кримінально-виконавчої служби України з боку Офісу Генерального прокурора. Основний фокус проєктної активності –  вдосконалення механізмів ефективного нагляду Офісу Генерального прокурора України за дотриманням прав утримуваних осіб в ІТТ, ВП, СІЗО та УВП, зокрема, представників вразливих груп.

Ключові напрямки проєкту:

1.Аналіз практики здійснення перевірок прокурорами Управління нагляду за додержанням законів у місцях несвободи та органах пробації Департаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах з акцентом на дотримання прав вразливих груп (листопад 2021 – лютий 2022). До цього блоку входять такі заходи:

Дослідження звітів, які складають прокурори Відділу нагляду за додержанням законів у місцях попереднього ув’язнення та застосування заходів впливу за адміністративні правопорушення.

Дослідження звітів, які складають прокурори Відділу нагляду за додержанням законів при виконанні кримінальних покарань і пробації.

 

Проведення 2-х фокус груп з прокурорами відділів Управління нагляду за додержанням законів у місцях несвободи та органах пробації Департаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах. Мета: виявлення проблемних питань, що виникають в ході здійснення перевірок та аналізу повноти зазначених перевірок.

1.Адвокація впровадження системної підготовки прокурорів, що здійснюють нагляд за додержанням законів у місцях несвободи в тренінговому центрі прокурорів України на постійній основі.

2.Розроблення методології здійснення перевірок прокурорами Управління нагляду за додержанням законів у місцях несвободи та органах пробаціїДепартаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах з акцентом на дотримання прав вразливих груп. До цього блоку входять такі заходи:

Створення робочої групи експертів проєкту та прокурорів Управління з метою оновлення методів нагляду за додержанням законів у місцях несвободи, що підпорядковані НПУ та ДКВС.


Розробка алгоритмів перевірок та форм обліку (чек-листів) з метою нагляду за додержанням законів в ІТТ, ВП, СІЗО та УВП.


Апробація методології та розроблених чек-листів прокурорами Відділів в трьох пілотних регіонах України і формування пропозицій щодо їх вдосконалення.
Розроблення дводенного тренінгового модулю для навчання прокурорів на основі оновленої методології та чек-листів.

4.Організація та проведення навчання прокурорів відділів, що здійснюють нагляд за додержанням законів в ІТТ, ВП, СІЗО та УВП в усіх регіонах України.

 

В результаті реалізації проєкту очікуються нові продукти:

Оновлена методологія здійснення перевірок та чек-листи для прокурорів, що здійснюють нагляд за додержанням законів в ІТТ, ВП, СІЗО та УВП з акцентом на дотримання прав вразливих груп.

Підвищення кваліфікації 50-ти прокурорів відділів, які здійснюють нагляд за додержанням законів у місцях несвободи в усіх регіонах України.

Інтеграція в навчальний процес Тренінгового центру прокурорів України оновленої методики здійснення перевірок ІТТ, ВП, СІЗО та УВП.

Впровадження у практики проведення прокурорських перевірок нових методик, які посилюють захист прав утримуваних, зокрема, вразливих осіб.

 

Проєкт “Формування механізмів ефективного нагляду Офісу Генерального прокурора України за дотриманням прав вразливих груп в місцях несвободи” впроваджується спільно та за фінансової підтримки МФ “Відродження”

 

#прокуратура #освіта #вразливігрупи #правалюдини #прокурорськийнагляд