Пошук по сайту

Хатія Деканоїдзе закликала громадські організації підтримати поліцейських омбудсманів

Поліцейські омбудсмани мають реагувати не лише на окремі випадки порушення прав людини співробітниками поліції, але і на системні порушення. Так, наприклад, є внутрішні нормативно-правові акти МВС, які фактично штовхають поліцейських на порушення прав людини. Це безліч різного роду оперативних планів, які передбачають затримання підозрілих осіб за відсутності підстав, передбачених законом. Іноді навіть існують негласні вказівки, щодо кількості осіб, яких треба затримати під час реалізації таких планів. Такі вимоги можуть стимулювати поліцейських до неправомірних дій“, – розповів керівник Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов на засіданні робочої групи з питань упровадження міжнародних стандартів у сфері забезпечення прав людини в поліцейській діяльності 3 серпня.

img_4216
В засіданні взяли участь керівництво Національної поліції та Управління забезпечення прав людини, а також представники громадських організацій. Захід проходив у приміщенні Міністерства внутрішніх справ України.
Голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе переконана: поліцейським омбудсманам буде дуже важко на перших порах, тому громадським організаціям варто їх підтримати. Для цього вона запропонувала провести великий тренінг для перших працівників Управлінння забезпечення прав людини Національної поліції України у серпні, до якого попросила доєднатись організації, які працюють в сфері захисту прав людини. Надалі працівники Управління самі зможуть навчати своїх колег-поліцейських дотримуватись прав людини.
ЕЦПЛ брав участь у розробці програми навчання та навчальних матеріалів, а також в самому процесі підготовки поліцейських омбудсманів, головне завдання яких – стежити за дотриманням прав затриманих поліцією осіб. 21 червня випускні сертифікати отримали перші працівники Управління.