Пошук по сайту

Громадські детективи: розслідування 2019 року. Випуск 5

#ГРОМАДСЬКІ ДЕТЕКТИВИ

ВИПУСК 5

Історія Сергія П* — одна з багатьох ситуацій, які, на жаль, повторюються у нашому суспільстві.

Ще з радянських часів наркозалежні, пацієнти замісної підтримувальної терапії, секс-робітники та люди, які раніше відбували покарання у місцях позбавлення волі відносяться до вразливих груп населення, оскільки  внаслідок своїх психологічних чи соціальних особливостей не можуть самостійно захистити свої права.

І хоча певні моменти в їх повсякденному житті знаходяться під пильною увагою правоохоронних органів, суспільство не зацікавлено у захисті цих осіб, а працівники поліції іноді дозволяють собі використовувати такий стан речей у власних інтересах.

Більше інформації у публікаціях ЕЦПЛ:

Дотримання прав вразливих груп населення у діяльності правоохоронних органів

 

Неналежне поводження в діяльності Національної поліції України: прояви, поширеність, причини

Карта прав, які захищають #громадськідетективи

 

Потерпілий: Сергій П*

Джерело інформації: С*

Географія: м.Рівне

Обставини справи:

08 квітня працівники Рівненського ВП ГУНП у Рівненській області під час проведення особистого обшуку Сергія П* відгамселили його та вилучили наркотичний засіб. За словами Сергія П*, наркотичний засіб йому підкинули працівники поліції. 

Таким чином він опинився під слідством відповідно до ч.1 ст.309 КК України.

 

Що зробили громадські детективи?

 

Перевірили відомості, надані Сергієм П* щодо порушення його прав і свобод працівниками поліції; зібрали у межах повноважень матеріали по даному факту та надіслали заяву про вчинення працівниками поліції кримінального правопорушення до прокуратури Рівненської області. 

Для здійснення подальшого захисту Сергія П* у суді з ним було укладено договір «PRO BONO», а про ситуацію щодо порушення прав і свобод чоловіка було поінформовано Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та управління внутрішньої безпеки України у Рівненській області.

Наразі вирішується питання щодо внесення відомостей за фактом порушення прав і свобод Сергія П* до ЄРДР та скерування зібраних матеріалів до Державного бюро розслідувань для проведення досудового розслідування.

 

#громадські детективи  #громадські розслідування

Олег Боднар, проектний менеджер, юрист, Проектний менеджер, юрист