Пошук по сайту

Катерина Левченко стала членкинею Правління ЕЦПЛ

Катерина Левченко, Урядова уповноважена з ґендерної політики, стала членкинею Правління Експертного центру з прав людини.

На фото: Команда Експертного центру з прав людини майже у повному складі

 

Пані Катерина – доктор юридичних наук, правозахисниця, нагороджена відзнакою Президента України – орденом княгині Ольги ІІ та ІІІ ступенів, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. У 2019-му році Катерина Левченко видала книжку «Ґендерне тяжіння: виклики та рішення», яку можна вважати її висловленням про власну місію у житті.

 

Катерина Левченко:

«Чи можна освідчитися в коханні Конвенції ООН?Серед документів і законів, з якими я працюю, є ті, до яких звертаюся мало не щодня.
Окреме місце серед них посідає Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.
Я люблю її текст за змістовне наповнення і за форму викладу. Чітко. Доступно. Однозначно.
Я люблю її за той вплив, який допоміг поліпшити становище жінок в усьому світі. Зробити їх життя достойнішим.
Я люблю її за класний парадокс: хоча цей документ має в назві слова про дискримінацію жінок, на практиці він є глобальним маніфестом гендерної рівності! І постійно звертається до тематики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків!
Основа будь-якого процесу, відповідно до Конвенції, – це рівноправність жінок і чоловіків. Є сумніви?
Відкрийте статтю, де подано визначення поняття «дискримінація», і переконаєтеся на власні очі».

«Ґендерне тяжіння: виклики та рішення», Видавництво «Фоліо», 2019

 

Для довідки:

Катерина Левченко — Урядова уповноважена з питань ґендерної політики, призначена на посаду розпорядженням КМУ № 90-р 14 лютого 2018 р.
Сфера практичної діяльн ості та наукових інтересів: захист та забезпечення прав людини, міжнародно-правові інструменти та механізми захисту прав людини, ґендерна політика, права жінок, правові питання протидії торгівлі людьми, захист прав дітей, права людини в діяльності правоохоронних органів, ювенальна юстиція, надання соціальних послуг, міграційні процеси, освіта, державне управління, адміністративне право тощо. Авторка понад трьохсот наукових праць та навчальних посібників із зазначених тем.
Понад 20 років очолювала ГО «Ла Страда — Україна». Народна депутатка України 5-го скликання, членкиня Парламентської асамблеї ОБСЄ (2006–2007 рр.). Авторка та ініціаторка законопроєктів про вдосконалення законодавства щодо відвернення насильства в сім’ї, посилення захисту дітей, впровадження ґендерної рівності.

Представляла Україну в Комітеті з питань міграції Ради Європи (2009 -2010 рр.). Була спостерігачкою в Спеціальному Комітеті Ради Європи з розроблення європейської Конвенції з боротьби з насильством щодо жінок, а також — з домашнім насильством (2009–2010 рр.). У 2012 р. обрана Комітетом сторін Конвенції, а у 2016 р. переобрана членом Групи експертів Ради Європи з питань протидії торгівлі людьми (ГРЕТА). З 2016 — 2018 рр. представляла Україну в Комісії з питань ґендерної рівності Ради Європи. У 2015 р. — голова Комісії по виборам Спеціалізованого антикорупційного прокурора. З квітня 2015 р. — член Комісії при Президентові України з питань помилування.
2016 р. — Голова комісії з добіру кандидатів на посади Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Членкиня Наглядової Ради ХНУВС, вчених рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій у галузі права.

Була та є експерткою міжнародних організацій: Міжнародної організації праці, ОБСЄ, ЮНІФЕМ, Програми Розвитку ООН, Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), Ради Європи, ООН-Жінки, Міжнародної організації з міграції, ЕКПАТ, членом правління МФ «Відродження» (2009–2013 рр.) та ін.
Докторка юридичних наук, кандидатка філософських наук, професорка.

 

Катерина Левченко, Урядова уповноважена з ґендерної політики, членкиня Правління Експертного центру з прав людини