Пошук по сайту

Керівник ЕЦПЛ увійшов до складу комісії з відбору Генеральної інспекції Генпрокуратури

Керівник Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов увійшов до складу комісії з відбору Генеральної інспекції Генеральної прокуратури. Цей орган має наглядати за законністю дій прокурорів та слідчих усієї системи прокуратури, а також розслідувати злочини, які ними вчиняються.

«Як відомо, прокуратура є одним з найбільш закритих державних органів, що створює підґрунтя для корупції та різного роду зловживань з боку її працівників. Саме на Генеральну інспекцію покладатиметься завдання зламати хребет цьому явищу в середині системи, ефективно розслідувати злочини, які вчиняються прокурорами, притягати їх до кримінальної відповідальності незалежно від рівня посад та звань. А тому перед комісією стоятиме головне завдання – відібрати до Генеральної інспекції людей, які будуть здатні це зробити» – зазначив керівник ЕЦПЛ.

Перше установче засідання комісії відбулося 9 серпня. До складу конкурсної комісії також увійшли заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська (голова комісії), помічник генерального прокурора США Богдан Витвицький, правозахисниця Валентина Теличенко, член правління Transparency International Ярослав Юрчишин і прокурор відділу з нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-пошукової діяльності Максим Кутерга. Ще одного кандидата має делегувати Служба безпеки України.