Пошук по сайту

Коронавірус: заходи та дії виправної служби Норвегії

Завдання Дирекції Норвезької виправної служби – забезпечення належного виконання покарань ув’язненням та позбавленням волі з урахуванням безпеки всіх громадян та спроб запобігти рецидивізму, дозволяючи правопорушникам змінювати свою злочинну поведінку за власною ініціативою.

Які заходи з протидії Covid-19 вживає Norwegian Correctional Service?

 

1.Норвезька виправна служба створила «гарячу лінію», завдяки якій родичі та члени сім’ї ув’язнених та осіб, що перебувають під вартою, можуть отримувати інформацію та підтримку під час кризи.

Метою “гарячої лінії” є інформування членів сім’ї та родичів ув’язнених про заходи, які вживали виправні служби для запобігання розповсюдженню Covid-19 у в’язницях, а також інформування про те, як ці заходи впливають на ув’язнених. Ще одна важлива функція – надавати родичам та членам сім’ї емоційну підтримку в цей важкий період.

З 15 квітня до середини травня 2020 року в робочі дні всі ув’язнені можуть скористатися гарячою лінією. Водночас зберігається приватність осіб: кожен може залишатися анонімним. Також норвезька виправна служба підготувала інформаційну брошуру про Covid-19, яку роздавають ув’язненим, щоби вони знали про плани та заходи виправної служби в напрямку протидії вірусу.

Брошура доступна норвезькою, англійською, албанською, арабською, французькою, литовською, польською, румунською, російською та іспанською мовами.

2.Усі відвідини ув’язнених з боку родини та друзів призупинені. Винятком можуть бути надзвичайні обставини, за умови, якщо керівник тюрми вирішить, що візит вкрай необхідний, і ризику поширити вірус немає.

Візити адвокатів із захисту, поліції та посольств все ще відбуватимуться, але вони мусять проводитись у такий спосіб, щоб запобігти ризику зараження (скляна стіна, відстань 2 метри тощо).

Від представників поліції / прокурора та адвокатів із захисту вимагається вести спілкування з клієнтом за допомогою відеотрансляцій. Для цього корекційна служба закупила 800 планшетів.

Червоний Хрест продовжує робити візити онлайн, а рішення щодо того, в який спосіб проводити моніторинги визначається на місцевому рівні.

The yard at Halden prison

3.Дострокове звільнення. Щоб зменшити ризик поширення вірусу Corona у в’язницях Норвегії, 194 ув’язненим було дозволено дострокове звільнення протягом останніх двох тижнів. «Дострокове» означає, що звільнення відбувається на 10, 20 або 30 днів раніше, ніж звичайне звільнення, залежно від тривалості вироку.

16 березня 2020 року Дирекція Норвезької виправної служби (KDI) вирішила, що дострокові звільнення повинні використовуватися як засіб для зменшення кількості ув’язнених у норвезьких в’язницях. Мета цього рішення  – мінімізація ризику інфекційних спалахів у в’язницях як серед ув’язнених, так і серед працівників, а також створення умов для перебування ув’язнених у камерах з односпальним ліжком.

Водночас дострокове звільнення може бути застосовано лише в тому випадку, якщо воно вважається доцільним з точки зору безпеки, і в кожному випадку розглядається окремо.

4.Зниженння потреб щодо використання потужностей у великих відкритих об’єктах. Виправна служба вирішила змінити вимогу щодо норм тюремної площі, скасувавши використання подвійних камер та камер з кількома ліжками. Це стосується як в’язниць суворого режиму, так і звичайних в’язниць. Прийом засуджених до в’язниць суворого режиму зводиться до мінімуму. Такі заходи можуть здійснюватися лише тоді, коли це вважається вкрай необхідним з точки зору безпеки.

5.Усі відпустки та вихідні дні призупинено. Винятки можуть бути зроблені за надзвичайних обставин.

Використання відпустки у супроводі персоналу зводиться до абсолютного мінімуму, наприклад, якщо метою є візит, пов’язаний з необхідним медикаментозним лікуванням.

Ув’язнені, що належать до групи ризику, та ув’язнені, заражені Covid-19, повинні бути виключені з товариства з іншими ув’язненими відповідно до § 37. (Виконання покарань, § 37: Виключення з товариства як запобіжний захід).

6.Нові правила щодо електронного моніторингу. Виправна служба впроваджує нову тимчасову практику для моніторингу. Йдеться про спрощену процедуру, яка передбачає зменшення фізичного контакту між засудженими та співробітниками служби пробації.

Виправна служба рекомендує розглядати електронний моніторинг як частину вироку, оскільки це полегшить поточну ситуацію в тюрмах. Максимальний термін виконання покарання з електронним моніторингом збільшено від 4 до 6 місяців. Механізми електронного контролю використовуються як передумова отримання умовно-дострокового звільнення з в’язниці.

Наразі ув’язнені мають можливість отримати умовно-дострокове звільнення з в’язниці, погодившись на електронні заходи контролю, такі як браслет на щиколотці, тест на алкоголь, зроблений на відстані, та відео-розмова.

 

Переклад: Юлія Голоднікова

Coronavirus: Measures set in force by the Correctional Service, адаптований переклад ЕЦПЛ, джерело

 

Юлія Голоднікова, Експертка з комунікацій