Пошук по сайту

Моторошні кейси від громадських детективів за червень

Моторошні кейси від громадських детективів «Смертельна небезпека за гратами» та «Як поліцейські позбавили волі чоловіка без рішення суду»

Команди громадських детективів невпинно шукають жертв порушень прав людини поліцейськими та роблять усе можливе, аби їм допомогти. За кожною справою детективів стоїть доля чи навіть життя людини. Не вірите – переконайтеся самі.

Смертельна небезпека за гратами

До координатора детективів в Кіровоградській, Дніпропетровській та Запорізькій областях Виктор Жученя звернулася жінка, яка стверджувала, що її коханому, який відбуває покарання, загрожує смертельна небезпека.

Чоловік має низку тяжких захворювань, зокрема туберкульоз, проте не отримував належного лікування і його стан здоров’я погіршувався з кожним днем. Тільки після звернення детективів до адміністрації установи та прокуратури ув’язненого перевели до іншого закладу, де він отримав адекватну допомогу та лікування.

Основний фокус уваги громадських детективів спрямований на порушення прав людини поліцією. Зазначений випадок виходить за рамки їхньої основної діяльності, проте демонструє, що навіть у подібних випадках можна і слід допомогти людині.

Як поліцейські позбавили волі чоловіка без рішення суду

12 діб поліцейські Рівненської області незаконно тримали чоловіка в ізоляторі тимчасового тримання. Аж доки про це не дізнались громадські детективи.

Виявилось, що суд дійсно застосував до затриманого адмінарешт на 15 діб, проте апеляційний суд арешт скасував. А поліцейські цього чомусь не помітили і чоловік без будь-яких законних підстав провів 12 діб в ізоляторі.

Про цей кричущий випадок офіс детективів зібрав матеріали та поінформував прокуратуру області та керівника місцевої прокуратури.

Наразі за фактом службової недбалості працівників поліції, які утримували чоловіка в неволі, розпочато кримінальне провадження.

Якщо ви зіштовхнулися зі свавіллям поліції – звертайтеся до громадських детективів. Вони зроблять усе, аби вам допомогти.

Координатори офісів громадських детективів в областях

Львівська, Рівненська та Житомирська області – Іллюк Сергій Валерійович https://www.facebook.com/profile.php?id=100007757594503

Хмельницька, Вінницька та Черкаська області – Валяєва Леся Вікторівна

https://www.facebook.com/Valiaieva.Lesia

Одеська, Миколаївська та Херсонська області – Куценко Володимир Вікторович

https://www.facebook.com/vladimir.kytsenko?ref=br_rs

Чернігівська, Сумська та Полтавсьа області – Яковенко Віра Сергіївна

https://www.facebook.com/YakovenkoVera

Кіровоградська, Дніпропетровська та Запорізька області – координатор Жученя Віктор Семенович

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011369409478

 

Також а допомогою детективів ви можете звернутися на офіційну сторінку https://www.facebook.com/gdetectives/

Звісно, детективи проводять ще безліч важливої ознайомчої та просвітницької роботи з адвокатами, поліцейськими, прокурорами та представниками органів місцевого самоврядування. Але ми переконані, що краще за все про їхню діяльність свідчать конкретні справи, а не круглі столи. Тому чекайте нових кейсів.

джерело фото

#громадськідетективи

Віктор Чупров, Керівник програми "Права людини в місцях несвободи"