Пошук по сайту

«Оцінка стану підготовки ув’язнених осіб до звільнення з місць позбавлення волі». Нове дослідження ЕЦПЛ

Пенітенціарна пробація — місток між людиною, яка звільняється з місць позбавлення волі, та зовнішнім світом, до якого вона повертається. У дослідженні «Оцінка стану підготовки ув’язнених осіб до звільнення з місць позбавлення волі» визначаються проблемні напрямки підготовки ув’язнених осіб до звільнення з місць позбавлення волі, пропонуються рекомендації Установам виконання покарань, Пенітенціарній пробації для покращення процесу реінтеграції в громаду (з урахуванням ризиків, пов’язаних з карантинними обмеженнями).

Авторський колектив пропонує огляд правового забезпечення, міжнародних актів та стандартів, практики сприяння в соціальній адаптації/реабілітації засуджених та підготовки до звільнення в інших країнах; національні нормативні акти з питань пенітенціарної пробації; ключові проблеми у законодавстві щодо ефективної реалізації пенітенціарної пробації тощо.
Особлива увага приділяється наслідкам впливу Covid-19 на впровадження заходів пенітенціарної пробації та практичним аспектам підготовки осіб до звільнення з місць позбавлення волі: потребам у працевлаштуванні, доступі до медичної допомоги тощо.

Завантажити звіт

Звіт за результатами аналітичного дослідження підготовлений в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», що виконує Міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

#правалюдини #пенітенціарнапробація

 

Вячеслав Свірець, Виконавчий директор ЕЦПЛ, юрист