Пошук по сайту

НПМ: аналіз діяльності та оцінка потреб

Офіс Ради Європи в Україні – Київ оприлюднив результати Повторної оцінки операційної спроможності та потреб Національного превентивного механізму України.

 

Серед ключових рекомендацій дуже важливі опції:

НПМ все ще потребує додаткового кадрового забезпечення. У пріоритетному порядку мають бути заповнені вакантні посади, розглянуте питання про збільшення персоналу і кадрове посилення Відділу інспектування НПМ, а також Медичного відділу.

Моніторингові групи, які відвідують спеціалізовані установи, де розміщуються пацієнти, що потребують лікування, а також інші місця, на які розповсюджуються повноваження НПМ, мають включати відповідних експертів і спеціалістів у галузі медицини.

Регламент, яким регулюється діяльність НПМ, має бути переглянутий, і було б бажано, щоб він забезпечував групам НПМ більше часу для роботи над проєктами звітів і пов’язаними з цим питаннями шляхом застосування гнучкіших підходів.

У подальшому НПМ зможе розглянути питання про невелике зменшення кількості візитів та зосередження натомість на окремих установах і темах, які, відповідно до його повноважень, вважаються найбільш проблематичними. Це має дозволити НПМ приділяти більше часу відвіданню установ, які потребують окремої уваги і концентрації ресурсів.

Мають бути переглянуті роль і діяльність громадських моніторів для підвищення їхньої ефективності, незалежності і внеску в роботу НПМ.

Громадським моніторам, які беруть участь в роботі НПМ, мають відшкодовуватись їхні витрати на відрядження. Уповноважений міг би розглянути питання про створення в Департаменті реалізації НПМ окремої посади службовця, відповідального за питання громадських моніторів, включаючи процес їх відбору і навчання.

Необхідно розробити чітку навчальну стратегію на основі навчальних потреб, які мають включати вимоги до центрального апарату, відділів регіонального представництва, громадських моніторів та експертів, які залучаються до роботи НПМ.

Пріоритетом повинна бути розробка методичних рекомендацій, спеціальних навчальних курсів та інших навчальних матеріалів, примірники цих документів мають надаватися усім особам, залученим до роботи НПМ.

У питаннях логістики необхідно збільшити кількість транспортних засобів для посилення мобільності і незалежності НПМ у Києві і в регіонах. Частково цю проблему можна вирішити шляхом придбання двох нових мікроавтобусів.

Невідкладно має бути створена електронна база даних (платформа), яка б забезпечувала доступ осіб, задіяних у роботі НПМ, до актуальних даних та інформації.

Внутрішня комунікація має вестися на основі чіткої стратегії. Необхідно залучити більше ресурсів у покращення системної комунікації та обміну між усіма підрозділами НПМ та іншими суб’єктами.

 

Повний текст доповіді

Документ підготовив консультант Ради Європи Георгій Тугуші

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#НПМ #моніторінг