Пошук по сайту

Онлайн курси у сфері кримінальної юстиції

На час карантину різноманітні онлайн ресурси відкрили свої курси для безкоштовного навчання та саморозвитку. Але є специфічні професії та тематичні напрямки, які до пандемії цікавили лише експертне коло, просунутих викладачів  чи дослідників. Саме до таких належить кримінальна юстиція, велика та неосяжна галузь людської діяльності, без якої ми вже не уявляємо життя суспільства.

Експертка з інформаційного права Анастасія Апетик завжди слідкує за новими технологіями, вивчає питання кримінальної юстиції у сфері діджитал простору, захоплюється курсами, що пропонує відома платформа FutureLearn. Саме тому вона зібрала теми, які вартують часу та уваги користувачів, оскільки підштовхують до нестандартного мислення та надихають новими знаннями на те, щоб зробити прорив у майбутнє.

 

Судова психологія від The Open University

Незважаючи на прогрес у криміналістиці, свідчення очевидців залишаються важливим складником кримінальних розслідувань. Але психологічні дослідження виявили, що покладання на ці показання можуть бути небезпечними.

Завдяки використанню відео зі справжніми свідками, що зроблені поза лаштунками поліцейського розслідування, курс пропонує дослідити криміналістичну психологію: що ховається за показаннями очевидців.

До того ж ви дістанете можливостей перевірити власні когнітивні навички й побачите, наскільки успішні ваші слідчі повноваження під час розслідування злочину з використанням свідчень очевидців.

Курс корисний для поліцейських, слідчих, курсантів та юристів.

Ознайомитися з програмою курсу можна тут 

 

Злочин, справедливість та суспільство

Якщо вас цікавить, якою має бути роль поліції, як жертви переживають процеси кримінального правосуддя, чи є альтернативні відповіді на злочин замість обвинувачення та засудження, що таке відновне правосуддя? — цей курс саме для вас.

Про що цей курс?

Злочин, справедливість та суспільство” — вступний курс, і всі охочі можуть насолоджуватися ним без попереднього знання чи досвіду з цього предмету. Базові знання кримінального правосуддя будуть корисними, але не істотними. Курс зосереджений на кримінальному судочинстві в Англії та Уельсі, але розроблений у такий спосіб, щоби люди з будь-якої країни могли брати участь і здобути користь.

Ознайомитися з програмою курсу можна тут

 

Права людини та міжнародне кримінальне право від University of Padova

На цьому курсі ви дізнаєтеся про основні принципи прав людини і те, як вони вплинули на міжнародне кримінальне право. До того ж, є можливість дізнатися, як люди та уряди працювали заради того, щоби визначити пріоритетність прав людини в боротьбі з міжнародною злочинністю.

Курс розглядає теми:

Паралельний розвиток прав людини (HRL) та міжнародного кримінального права ILC

Суди HRL та ILC: відображення відповідних компетенцій та завдань

Де сходяться або конфліктують HRL та ICL? Обмеження, можливості та проблеми судового переслідування масових порушень прав людини

Права дітей та кримінальне переслідування

Гендерно-чутливий погляд на права людини на ICL

Міжнародні злочини в судовій практиці судів HRL

Ознайомитися з програмою курсу можна тут

 

 

Торгівля культурними цінностями та мистецька злочинність від The University of Glasgow

Як крадуть, продають, знаходять і повертають мистецтво? Курс пропонує зануритися у напівпрозорий світ мистецтва, дивлячись крізь призму контрабанди, крадіжок, підробок та шахрайства. Цікаві кейси та захоплюючий експертний аналіз.

Від підробок і шахрайства — до крадіжок і торгівлі шедеврами — саме так злочинність у сфері мистецтва перетворила археологічні пам’ятки в Іраку та Сирії на «місячні пейзажі», обезголовила статую Будди в Камбоджі та залишила порожні кадри на музейних стінах. Тож, як ми захищаємо свою спадщину від крадіжок, незаконного продажу та знищення? Дізнайтеся про  те, як виглядає світ злочинності, який живе за рахунок торгівлі культурними цінностями та отримайте відповіді від тих, хто бореться за збереження дорогоцінних артефактів у світі.

Ознайомитися з програмою курсу можна тут

 

 

 

Добірку підготувала Анастасія Апетик, експертка з інформаційного права

 

#кримінальна_юстиція  #інформаційнеправо

Анастасія Апетик, Юристка, експертка з інформаційних прав та цифрової безпеки