Пошук по сайту

Пішов з життя відомий правозахисник Сергій Швець

Експертний центр з прав людини сьогодні втратив свого найкращого експерта – заступника Голови Правління Швеця Сергія Петровича. Сергій Петрович відомий у правозахисному колі як фахівець найвищого ґатунку, готовий цілодобово прийти на допомогу, коли порушуються права людини.

10269459_1006024459431631_8653115167158989721_n

Сергій Петрович розпочав свою правозахисну кар’єру після понад 25-річної служби в органах внутрішніх справ на оперативних посадах карного розшуку та підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю. У 2008 році він пройшов відкритий конкурс на посаду регіонального представника Управління моніторингу дотримання прав людини МВС. Сергій Петрович став фактично «локомотивом» Управління. Він впроваджував нові підходи та методи виявлення й реагування на порушення прав людини в діяльності міліції, ділився своїм досвідом з колегами та активістами громадянського суспільства.

У 2012 році Сергій Петрович став одним з керівників новоствореного Департаменту з питань реалізації Національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Його надзвичайна працьовитість та унікальний досвід дозволили Департаменту НПМ ефективно боротися із порушеннями прав людини й під час Революції Гідності. Під його керівництвом проводилися постійні відвідування органів та підрозділів внутрішніх справ, виявлялися індивідуальні та системні порушення в їхній роботі.

Згодом Сергій Петрович очолив створений за його ініціативою окремий підрозділ – Відділ спеціальних проваджень. Цей підрозділ став ефективною альтернативою органам прокуратури в частині проведення належного розслідування за фактами катувань та інших грубих порушень прав людини з боку правоохоронців. Саме Сергій Петрович розробив ефективний механізм залучення до участі у громадсько-парламентських розслідуваннях активістів громадянського суспільства. За результатами роботи очолюваного ним відділу, Генеральному прокурору України було внесено понад 20 подань Уповноваженого з прав людини щодо неефективного розслідування органами прокуратури фактів неналежного поводження.

Сергій Петрович організовував та брав безпосередню участь у розслідуваннях найбільш резонансних порушень прав людини. Виконуючи надзвичайний обсяг роботи, він знаходив час і на участь в ініціативах громадських організацій. Зокрема, в Експертному центрі з прав людини Сергій Петрович займався розробкою та впровадженням ефективних методів захисту прав представників вразливих верств населення від різного роду порушень їхніх прав з боку правоохоронців, розробкою інноваційних підходів до моніторингу стану дотримання прав людини у діяльності поліції, Служби безпеки України та органів прокуратури.

Він активно займався й тренерською роботою, брав участь у проведенні досліджень актуальних проблем у сфері кримінальної юстиції.

Працюючи фактично у цілодобовому режимі, Сергій Петрович завжди знаходив час для друзів та близьких, був зразковим чоловіком та батьком.

Експертний центр сумує разом із близькими та друзями Сергія Петровича. Осягнути всю глибину втрати наразі неможливо! У нашій пам’яті та серцях ця Велика Людина залишиться назавжди!

Пам’ять Сергія Петровича вшановуватимуть у передмісті Львова (Малечковичі) в неділю, 18 грудня, о 14:00.