Пошук по сайту

Правозахисна програма Docudays UA

Уперше програма RIGHTS NOW! відбудеться онлайн: на головній фестивальній сторінці docudays.ua з 24 квітня до 3 травня включно всі охочі зможуть долучитися до трансляцій наживо. Програма триватиме дев’ять днів, кожен з яких розкриває певну тему: «Права людини», «Кібербулінг» (два дні), «Сім’я», «Активізм», «Війна», «Рівність», «Можливості», «Освіта».

ОСНОВНІ ЗАХОДИ ПРАВОЗАХИСНОЇ ПРОГРАМИ:

25 квітня | Тема дня: «Права людини»

14:30 дискусія «COVID-19: чи готові ми поступитися своїми правами?»18:30 Презентація ілюстрацій та тренінг «Про права дітей простою мовою» – ексклюзивно для фестивалю Docudays UA створено серію ілюстрацій про права дітей від інтернет-мему Гусь.

26 квітня | Тема дня: «Кібербулінг»
Як документальне кіно допомагає в обговоренні конкретних проблем у суспільстві й стає дієвим інструментом для проведення успішних правозахисних кампаній? Торік особливою подією RIGHTS NOW! стала Лабораторія впливу для активістів і документалістів ЗМІНИ ЦЕ! У Лабораторії представники та представниці американських компаній, які розробляють стратегії дистрибуції документальних фільмів, розказали про успішні кейси використання кіно як агента змін. Цьогоріч успішним досвідом поділяться українські громадські активіст(к)и. Як документальна стрічка «Булер» американського режисера Лі Гірша допомогла відверто поговорити з батьками, учителями та підлітками про булінг у школі, дізнаєтеся о 14:30.

 

18:30 дискусія «Кампанія проти кібербулінгу. Історії успішної протидії»: експерт(к)и Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA презентують нове аналітичне дослідження про попередження та протидію цькувань в інтернеті. А також глядачі та глядачки побачать перші в Україні антиКібербулінгові мультики, створені на основі реальних історій підлітків, які опинилися в ситуації онлайн-цькувань.

27 квітня | Тема дня: «Кібербулінг»
Досвід підлітків з різних країн, які стикнулися з проявами дискримінації: ненавистю, упередженнями, булінгом, зібрали на одній платформі «Історії, які зворушують». Як використати платформу під час дистанційного навчання, щоб влаштувати для тинейджерів ефективну дискусію про дискримінацію? Як користуватися платформою, розкажуть її творці о 14:30.

18:30 презентація коміксу «Я тобі не кицька: маленька книжка для дівчат про власні кордони». Книга містить 9 історій про домагання й булінг у школі та поза межами навчального закладу.

28 квітня | Тема дня: «Війна»
Після окупації Росія послідовно поширювала своє правове поле на Крим. Близько 200 дітей залишилося без батьків, які необґрунтовано переслідуються за політичні мотиви. Про порушення прав дітей у зв’язку зі збройним конфліктом поговоримо о 14:30 під час дискусії «Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем».
18:30 дискусія «Дітям не місце на війні!»

29 квітня | Тема дня: «Сім’я»
Автор(к)и проєкту «Шерифи для нових громад» під час експертної дискусії «Дітям потрібен шериф» о 14:30 розкажуть, як якісна організація безпечного середовища в громадах впливає на дотримання прав дітей.
18:30 дискусія «Насильство в сім’ї: як допомогти дітям»

30 квітня | Тема дня: «Активізм»
Яка ситуація з нападами на громадських активістів в Україні, коли за ґрати потраплять замовники вбивства Катерини Гандзюк? Поговоримо в дискусії «Напади на активістів: як добитися розслідування?». Досвід ініціативи «Хто замовив Катерину Гандзюк?».18:30 дискусія «Підлітковий активізм: плюси, мінуси, підводні камені»

1 травня | Тема дня: «Рівність»
Торік в Україні стартував пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». За перший рік роботи ініціативи з кримінального процесу вивели 50 дітей. А це – 50 врятованих життів. О 14:30 у межах заходу «Mama I’m a criminal: як відновне правосуддя дає дітям другий шанс» можна почути їхні історії та дізнатись, як врятувати більше дітей.
18:30 дискусія з експерт(к)ами Teenergizer про те, як забезпечити право на недискримінацію дітей із ВІЛ-позитивним статусом у дискусії «ВІЛ-позитивний статус – не вирок!»

2 травня | Тема дня: «Можливості»
Аби всі учні в Україні мали можливість вступити саме до тих ВНЗ, про які мріють, незалежно від місця проживання, навчального закладу чи соціального статусу, створено iLearn – відкриту платформу з онлайн-курсами та вебінарами для підготовки до ЗНО. О 14:30 тренінг «iLearn: гейміфікована підготовка до ЗНО та ДПА»
18:30 дискусія «Про права дитини й бізнес. Як діти можуть заробляти?»

 

3 травня | Тема дня: «Освіта»
Під час практичної лекції «Як навчати без дискримінації?» освітяни отримають необхідну теорію та практичні інструменти впровадження недискримінаційного підходу в навчанні. Чим відрізняється гендер від статі, що таке гендерно чутливий підхід в освіті, як розпізнавати гендерні стереотипи, – про це й не лише о 14:30.

18:30 тренінг «Чому дітям і дорослим потрібна сексуальна освіта?»
Ще одна подія правозахисної програми RIGHTS NOW! – «Жива бібліотека». Організатори дібрали для «бібліотеки» унікальні «книжки», щоб «читачі» усвідомили, наскільки життя реальної людини, яка представляє ту чи ту вразливу групу в суспільстві, відрізняється від наших уявлень про неї.

«Жива бібліотека» відбуватиметься з 27 квітня до 2 травня включно онлайн. Для участі потрібна реєстрація.

Всі документальні фільми будуть доступні DOCUspace

#docudays #правалюдини