Пошук по сайту

Презентація дослідження про права потерпілих. Ключові тези спікерів

Презентація дослідження «Права потерпілих від насильницьких злочинів в Україні: міжнародні стандарти та національні практики» — ключові тези спікерів.

Тетяна Павлюковець, керівниця практики кримінального права та процесу АО «Еверліґал»:

 

“Тривалість судового розгляду — одна з серйозних проблем для потерпілої особи. Це настільки її виснажує, що за час судового розгляду людина перестає хотіти бути потерпілою у кримінальному провадженні.

Ще одна проблема — визначення статусу.

Хто така потерпіла особа?

Сторона обвинувачення?

Окремий учасник (ця) судового процесу?

Хто він чи вона взагалі?

 

Ми стикнулися з тим, що практика по Україні є доволі різною. В одніх регіонах слідчі судді визнають потерпілу особу як представника сторони обвинувачення, а десь не визнають і взагалі розглядають як «іншого учасника». Ця маленька деталь — «процесуальний статус» визначає перелік питань, на які людина може впливати.

 

Проблема зі статусом є і на етапі досудового розслідування, і під час судового розгляду справи. Але статус — це питання не до потерпілої особи. Для неї важливі гарантії того, що вона може користуватися процесуальними правами».

 

Ознайомитися з експертними висновками та рекомендаціями дослідження «Права потерпілих від насильницьких злочинів в Україні: міжнародні стандарти та національні практики» можна на сайті ЕЦПЛ:

 

Укр. версія: https://cutt.ly/8zDMnaV

Англ. версія: https://cutt.ly/jzDM4ln

 

Цей проєкт реалізовується ГО «Експертний центр з прав людини» за підтримки Європейського Союзу. Точка зору, відображена у даному дослідженні та представлена під час заходу, може не співпадати з офіційною позицією Європейського Союзу та EU Project “Pravo-Justice”

 

#правапотерпілих #правалюдини #дослідження #аналітика #ЕЦПЛ