Пошук по сайту

#Resilience League—2020: коментарі від експертки Анастасії Апетик

Цього року на Resilience league в Талліні серед експертів було багато дискусій  про виклики, що пов’язані зі стійкістю держав та вмінням громадян використовувати сучасні технології.

Моя думка — все, що можуть роботи — мають робити роботи, а не люди. Вміння адаптовувати технології до вимог повсякденного життя також сприяє розвиткові людського капіталу, адже автоматичну роботу, виконує технологія, в той час, як людина має змогу розвивати свій інтелект і ставати стійкішою до нових викликів. Поки я слухала, про що говорять експерти, сильніше переконалася в тому, що моє бачення тенденцій розвитку сучасних технологій співпадає з прогресивними науковими дослідженнями. Зокрема, коли доктор Валтерс Каже, член правління Асоціації передового інформаційного суспільства (Латвія) нагадав про дослідження, що фокусуються на практиках застосування нових рішень машинного навчання для аналізу інформації.

Наведу кілька цікавих фактів з його доповіді:

— 60 % професій вже зараз мають принаймні одну третину функцій, які можуть виконувати боти.

— 18 % робочих на державних службах у Великобританії будуть замінені ботами до кінця 2020 року.

— більше 300 000 активних ботів обслуговують клієнтів у Facebook щомісяця.

Звісно технологічні рішення допомагають людині. Але водночас потрібно також зважати на те, що технології розвиваються набагато швидше, ніж приймаються відповідні рішення в державах. Наразі законодавці не встигають приймати рішення, які враховують баланс прав людини. Тому, на мою думку, для юристів з’явилося достатньо завдань у сфері інформаційного права. І я не можу сказати, що так тільки в Україні. Життя ускладнюється для всіх, хто користується інтернетом, послугами онлайн, має справи з електронними документами та покупками. В умовах Covid-19 віртуальний світ втратив кордони. І ми маємо вивчати його нові правила гри.

Тому я дуже рекомендую переглянути чи послухати експертну дискусію  #2020 Resilience League

 

 

#cybersafety  #resilience

 

Авторка: Анастасія Апетик, експертка ЕЦПЛ з інформаційного права та безпеки

Анастасія Апетик, Юристка, експертка з інформаційних прав та цифрової безпеки