Пошук по сайту

Що ми знаємо про вразливі групи?

За інформацією Інституту метрики і статистики Вашингтонського університету, Україна посідає третє місце у світі за ризиком смертності через вживання наркотиків, п’яте місце — за рівнем смертності через зловживання (залежність) психоактивними речовинами і шосте — за рівнем непрацездатності через розлади внаслідок вживання психоактивних речовин.
За даними Центру психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров’я України, 1,7 мільйона українців потребують психіатричної та наркологічної допомоги.
58% цих випадків — зловживання наркотиками чи алкоголем.
Останніми роками в медичних закладах було взято на облік майже 800 тисяч осіб, які мали певні проблеми з психоактивними речовинами. І на жаль, серед тих, чиї права часто порушуються при затриманні – представники саме цієї вразливої групи.

У проекті «Налагодження сталої системи реагування на порушення прав вразливих груп з боку правоохоронців» крім важливої просвітницької та правозахисної роботи в інтересах забезпечення громадського здоров’я, Експертний центр з прав людини звертається до посилення механізмів об’єктивного і неупередженого розслідування фактів порушень прав затриманих осіб.

Йдеться про систему фіксації даних Custody Records, яка є надійним джерелом та інструментом протидії порушенням прав людини в місцях несвободи. Custody Records дає змогу фіксувати та відстежувати всі етапи взаємодії представників поліції з затриманими особами, вносити дані в спеціальну програму та робити відеозапис інтерв’ю.

Як працює Сustody records в ІТТ — на уцьому відео:

 

Проект «Налагодження сталої системи реагування на порушення прав вразливих груп з боку правоохоронців» впроваджується в рамках програми «Громадське здоров’я» Міжнародний фонд “Відродження”

#custodyrecords #вразливігрупи #громадськездоров’я #допомогабезупереджень #протидіякатуванням

Віктор Чупров, Керівник програми "Права людини в місцях несвободи"