Пошук по сайту

Що таке «Діалог безпеки», і як ми його розвиваємо?

«Діалог безпеки» це ініціатива з розвитку взаємодії між представниками правоохоронних органів, профільних громадських організацій та органів місцевого самоврядування для спільного вирішення актуальних безпекових питань.

Експертний центр з прав людини розвиває діалог безпеки на трьох рівнях:

 

Державні органи та громада

Ініціатива «Діалог безпеки» працює як мережа регіональних платформ для регулярних зустрічей представників національної поліції, СБУ, ЗСУ, Державної митної служби та громадських організацій регіону, які працюють для посилення безпеки в громадах. На засіданнях платформ силовики мають можливість подивитися на проблеми у сфері безпеки очима жителів регіону та разом із ними обговорити конструктивні сценарії для їх розв’язання.

У випадку виникнення конфліктної ситуації між безпековою службою та радикально налаштованою громадськістю регіональна платформа стає інструментом фасилітації спільних рішень для зменшення суспільної напруги або подолання конфліктної ситуації.

Регіональні платформи є також інструментом інформування територіальної громади про діяльність державних органів, відповідальних за безпеку, для формування стосунків довіри та поваги до прав людини. Напрацювання та здійснення спільних ініціатив безпекових органів та громади можливі лише за умови реального діалогу про спільну безпеку.

 

Міжвідомчий діалог

Регіональні платформи створюють можливість міжвідомчого діалогу для розв’язання проблемних питань повсякденної діяльності, які заважають роботі декількох служб (матеріальне забезпечення, регулювання нормативно-правової бази тощо). Залучення профільних експертів для вирішення проблем регіонального рівня скорочує шлях від виявлення проблеми до її вирішення.

 

Адвокація законодавчих змін

Регіональні платформи — місце для професійного обговорення необхідних законодавчих змін, формування пропозицій щодо вдосконалення відповідних нормативних актів і практичних аспектів їх подальшого виконання. Зокрема, й у галузі захисту соціальних і трудових прав представників національної поліції, СБУ, ЗСУ, Державної митної служби.

Експерти «Діалогу безпеки» забезпечують направлення сформованих пропозицій до парламентського комітету ВР України.

 

 

Партнери «Діалогу безпеки»:

Freedom House, Експертний центр з прав людини, Український інститут із прав людини, Восток SOS

Кожен партнер виконує свою функцію в проекті: Український інститут із прав людини активно працює з проблематикою запитів на публічну інформацію;

Восток SOS опікується питаннями моніторингу порушень прав людини при перетині кордонів на Сході України;

Freedom House здійснює функції підтримки партнерства, посилення мережування в рамках ініціативи, надає експертну та фінансову підтримку.

Експертний центр з прав людини є фасилітатором діалогу на регіональному (платформи «Діалогу безпеки») та національному рівні (адвокація змін на рівні Парламентського комітету Верховної Ради України.

#діалогбезпеки #цивільнийконтроль