Пошук по сайту

Місія виконана! Успішна безпекова кампанія у Львові

Львівська обласна державна адміністраціяПатрульна поліція Львівської області активісти Pitbull Lviv домоглися відкриття кабінету медичних оглядів водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння. Радіємо, що ЕЦПЛ також до цього причетний!

«Для мене, це приклад роботи громадянського суспільства, в якому державні інституції йдуть на співпрацю та дослухаються до громадськості, — прокоментувала цю новину експертка ЕЦПЛ Анастасія Апетик (Anastasiia Apetyk), яка була менторкою робочої групи зі створення кабінету. — У 2019 році до мене звернувся Микола Ільчук (Nick Ilchuk), як до експертки з питань безпеки, із проханням проконсультувати, що потрібно зробити, щоби кабінет огляду на стан сп’яніння було відкрито у Львові, і поліцейські могли виконувати свою роботу з оформлення матеріалів на водіїв у стані наркотичного та іншого сп’яніння. Продіагностувавши ситуацію, разом із громадськістю та командою Pitbull Lviv ми склали план і почали діяти. Сьогодні маємо результат».

Раніше ми писали, що у квітні 2019 року Анастасія Апетик провела воркшоп із громадськістю та поліцейськими «130-ті за кермом. Проблеми запобігання, реагування та контролю», а в червні взяла участь у круглому столі «Тверезі зміни в огляд нетверезих водіїв. Точка неповернення».
Після цих заходів, медики, поліцейські, судді та представникам активної громадськості Львівщини почали просувати ідею створення відокремленого кабінету та пересувних пунктів для огляду водіїв з ознаками сп’яніння.

“Пам’ятаю, скільки часу займали перемовини і звернення до різних організацій, які готували та подавали представники Патрульна поліція Львівської області, депутати, громадськість, особливо Igor Zinkevych та Юрій Черга, до ОДА та ЛМР із проханням відкрити кабінет”, — розповідає Анастасія Апетик.

За результатами колективного рішення громадськості, Микола Ільчук (Nick Ilchuk) створив петицію та разом із командою організував адвокаційну кампанію для відкриття такого кабінету. Петиція набрала 1000 голосів і потрапила на розгляд керівництва Львівська обласна державна адміністрація.Далі знов було багато листів та дипломатичних перемовин.
Насамкінець Іван Собко дав публічну обіцянку відкрити кабінет, і дотримався свого слова: кабінет відкрито!

“Попереду на всіх стейкхолдерів чекає ще багато роботи — від встановлення камер у кабінеті огляду — до пошуку додаткового фінансування, — продовжує Анастасія. — Сподіваюсь, що Львівська Міська Рада допоможе з фінансовою підтримкою роботи кабінету”.

 

Більше інформації:

http://ecpl.com.ua/news/miy-did-izdyv-netverezym-miy-bat-ko-izdyv-i-nichoho-a-chym-ia-hirshe-notatky-mentora/?fbclid=IwAR2nSSOs-u4cljthKQq5dESNZMEmnNcRgwy1oWLHhXjjHypo2MRlxZVrwEs

http://ecpl.com.ua/news/ohliad-netverezykh-za-kermom-de-tochka-nepovernennia/?fbclid=IwAR2Qd1pSd_JmEr32l_enh7PeMlbyy726sLP_Q1dPJJ1jEBlw3R5-LNQ4ayg

 

#безпекагромад

 

 

Анастасія Апетик, Юристка, експертка з інформаційних прав та цифрової безпеки