Пошук по сайту

Як вдосконалювати роботу поліції за допомогою інновацій та науки?

Аналіз офіційних сайтів поліції розвинутих країн Західної Європи та Північної Америки вражає чітким меседжем: “ми надаємо соціальні послуги та звітуємося за якість їх виконання”. Формулювання “послуги” змінює уяву про те, що роблять люди в погонах по відношенню до життя цивільного населення. Також це змінює акценти щодо можливостей оцінювання якості наданих послуг. Особливо, коли представники правоохоронних органів об’єднують зусилля для вдосконалення своєї діяльності в країні.

В які способи вони це роблять — в короткому огляді.

 

Ще 50 років тому у Сполучених штатах був створений Фонд поліції (The National Police Foundation) — національна, позапартійна, некомерційна організація, яка займається вдосконаленням поліцейської діяльності за допомогою інновацій та науки. Упродовж всього часу свого існування Фонд проводив дослідження з усіх аспектів правоохоронної діяльності та став лідером з просування та розповсюдження на основі фактичних даних кращих практик та інновацій серед правоохоронних органів. 

Наразі ця організація співпрацює з сотнями поліцейських установ по всій країні, а також на міжнародному рівні, забезпечуючи дослідження та переклади, навчання, технічну допомогу та впровадження сучасних технологій. Фонд є лідером у галузі безпеки та благополуччя офіцерів, охорони громадських служб, відкритих даних, розслідувань та технологій безпеки. Основна мета Фонду — сприяти підвищенню якості поліцейських послуг, щоби принести користь співробітникам та громадам, яким вони служать, а також зменшити рівень злочинності.  

Серед різних видів активностей Фонду — ініціатива Police Data Initiative — спільнота представників правоохоронних органів, до якої добровільно долучилися провідні фахівці, які працюють над підвищенням рівня суспільної безпеки на основі прозорості, підзвітності та використання відкритих даних. PDI є результатом великої роботи і розвитку лідерського потенціалу  більш, ніж 130 департаментів поліції. Наразі вони оприлюднили більше 200 наборів даних і конвертували ці результати у корисні рекомендації.

На цій мапі можна побачити географію спільноти:

 

На сайті ця мапа і список учасників є інтерактивними, і кожна людина може побачити більше 130 установ, які входять до спільноти практиків, а також — більше 200 наборів даних, які вже оприлюднені. Сайт оновлюється відповідно до появи нових партнерів та нових даних.

Тут можна побачити дані, зібрані департаментами поліції різних штатів та проаналізувати кількісні показники за різними напрямками: вуличні аварії, злочини на ґрунті ненависті, арешти, інциденти у школах, проблеми безпеки громад тощо.

Фонд також готує гайди та посібники з відкритих даних. Наприклад, про злочини ненависті. Інфографіка, прогнози, аналітичні висновки — все це у відкритому доступі.

 

Серед партнерів Фонду:

U.S. Department of Justice Office of Community Oriented Policing Services, місія якого в розбудові довіри та взаємоповаги між поліцією та громадами, що має вирішальне значення для громадської безпеки та сприяє взаємодії всіх стейкхолдерів, зацікавлених у розв’язанні проблем зі злочинністю.

Офіс COPS присуджує гранти для найму фахівців міліції в громадах, розробки та випробування інноваційних стратегій поліції, а також надання навчальної та технічної допомоги членам громади, керівникам місцевих органів влади та всіх рівнях охорони правопорядку. З 1994 року Бюро COPS інвестувало понад 14 мільярдів доларів для сприяння розвитку поліції в громадах.

 

The Open Justice Broker Consortium — некомерційна членська організація урядових установ та юрисдикцій, яка займається вдосконаленням обміну інформацією про правосуддя шляхом повторного використання недорогого програмного забезпечення для використання стандартів.

Ініціатива SOCRATA, що займається Data Management Tools та є проєктом Tyler Technologies, компанії, яка займається програмним забезпеченням для державного сектору, багато років співпрацює з урядом та школами для надання найкращих технологічних рішень.

 

Переклад і підготовка тексту: Юлія Голоднікова

Публікація створена в рамках ініціативи «Ефективна співпраця громадянського суспільства з безпековими службами в Україні».

Партнери ініціативи:

Freedom House Ukraine

Експертний центр з прав людини

Восток SOS

Український інститут з прав людини

#безпекагромад #громадськийконтроль  #правалюдини #громадські_ініціативи #діалогбезпеки