Пошук по сайту

Якісне дослідження поведінки людей, які живуть з ВІЛ/СНІДОМ

Україна – одна з найбільш уражених епідемією ВІЛ країн Європи (понад 1% дорослого населення країни), «рушійною силою» якої є споживачі ін’єкційних наркотиків, а серед них переважно – чоловіки. Тим не менш, жінки мають більш високі ризики інфікування ВІЛ, оскільки швидше потрапляють в ситуації емоційної залежності: вживання наркотиків часто пов’язано з сексуальними стосунками, жінки частіше за все не вводять ін’єкційні наркотики самостійно, а потребують допомоги партнера, вони більш схильні покладатися на чоловіка в питаннях видобутку і приготування наркотиків.

 

Проте достовірних даних про кількість жінок, що живуть з ВІЛ, в Україні немає, і спроби усунути перешкоди на шляху боротьби з епідемією часто пов’язані з латентністю хвороби (жінки неохоче повідомляють про свою наркотичну залежність медичним працівникам) та прогалинами гендерно-орієнтованих послуг в проектах профілактики ВІЛ/СНІД.
Експерти МБФ «Альянс громадського здоров’я» вважають, що для ефективного виявлення нових випадків ВІЛ-інфекції та подальшого своєчасного звернення ЛЖВ до ВІЛ-сервісних організацій важливе значення має розкриття ВІЛ-позитивними особами свого статусу сексуальним партнерам та партнерам по ін’єкційному вживанню наркотиків і залучення цих партнерів до тестування на ВІЛ-інфекцію та подальшого отримання ВІЛ-сервісних послуг.

Тоді збільшуються шанси для профілактики й отримання необхідних медичних послуг у разі позитивного ВІЛ-статусу партнера та зміни сексуальної та ін’єкційної поведінки ЛВІН на менш ризиковану, що має велике значення для обмеження подальшого розповсюдження ВІЛ у країні.

У звіті «Якісне дослідження поведінки людей, які живуть з ВІЛ/СНІДОМ. Поведінка людей, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом» багато уваги сфокусовано на аналізі змін наркосцени, нових групах споживачів наркотиків і пов’язаних з цим ризиках, наявних послугах НУО та вивченні причин того, чому ДВІН не користуються ВІЛ-послугами, а також – проблемах якісного інформування вразливих груп та способах розуміння їх особливих потреб.

Ознайомитися з матеріалами аналізу

#громадськездоров‘я #вразливігрупи #дослідження

©Depositphotos