Пошук по сайту

Євген Глібовицький: “У громадянського суспільства немає власників”

5– 6 грудня у Києві проходить Форум розвитку громадянського суспільства – найбільша національна платформа навчання, спілкування та обміну досвідом для зміцнення благодійних та громадських організацій України. Тема цього року «ТОЧКА НЕПОВЕРНЕННЯ».

Експерти ЕЦПЛ відвідали Форум-2019 та занотували найбільш важливі тези спікерів.

До вашої уваги – кілька цитат із виступу Євгена Глібовицького, експерта з довготермінових стратегій, який займається дослідженнями цінностей:

«У громадянського суспільства немає власників, але ті, хто оголосив себе суб’єктами діяльності у громадському секторі, відповідають за кожен свій крок. І перш за все – за виконання своєї місії».

 

«Що спільного між роботою бізнесу та громадських організацій? Дуже важливим є питання, що і як ви робите, чи ви обрали ефективні шляхи для розвитку? Занепад бізнесу не є проблемою: якщо є воля власника – можна знайти додаткові ресурси, можна взяти кредит, знайти інших партнерів. Бізнес закривається не тому, що нема грошей, а тому, що зникає воля власника.Занепад організації не є проблемою. Один університет занепав – з’явився інший. Одна організація занепала – з’явилася інша. Але, якщо втрачено місію, складно говорити про вплив і цінності.Ви скажете: в умовах сучасного життя громадські організації можуть опинятися у ситуації, коли немає ресурсів. Але наскільки це небезпечно для їхнього розвитку?»

 

«Життя не має бути справедливим. Воно несправедливе у всіх відношеннях. Ми маємо час дитинства, підлітковий вік, дорослішання, доки не зрозуміємо як цей світ співпрацює. А потім – ми використовуємо ці знання. І головне питання до громадських організацій, це розуміння власної дорослості: чи ми достатньо відповідальні? Чи ми достатньо добре навчені. Чи ми віримо у свою місію?Якщо є падіння місії, ані гроші, ані активності організації у громадському секторі насправді нічого не змінюють».

 

Експертний центр з прав людини висловлює щиру подяку експертам Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (ІСАР «Єднання») Володимиру Шейгусу та Наталії Климовій за консультативну підтримку організації в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів (Think Tank Development Initiative, TTDI).

 

Ініціатива з розвитку аналітичних центрів (Think Tank Development Initiative, TTDI) впроваджується Міжнародним фондом “Відродження” спільно з Embassy of Sweden in Kyiv #ThinkTankDevelopmentInitiative