Пошук по сайту

Юридична консультація

Перехід до цифрового світу не обмежується інструкціями, навичками та звичками. У стосунках із державними та корпоративними організаціями необхідно мати чіткі та зрозумілі механізми взаємодії, а також стандарти, які регламентують порядок використання, зберігання, переміщення, видалення даних. Про це багато говорять експерти й ті, хто закликає бути пильними в питаннях захисту персональних даних. Але чи вказують при цьому конкретні ситуації, де потрібні такі знання?

“Довідник із громадянських (особистих), політичних та інших прав людини в умовах воєнного стану» рекомендований до ознайомлення для всіх посадовців, громадян, юристів, які працюють та стикаються із зверненням громадян, доступом до публічної інформації під час воєнного стану, а також містить поради щодо захисту персональних даних.

Зокрема, ви можете ознайомитися із переліком електронних джерел, які використовують посадові особи органів Національної поліції для отримання необхідних наборів персональних даних, дізнатися, які набори персональних даних обробляються через Інформаційний портал НПУ, які документи осіб обов’язково перевірятимуть представники сил територіальної оборони, які державні сервіси працюють на основі офіційних відкритих даних.

Про корисні практичні моменти, на які варто звернути увагу вже зараз, розповіла провідна експертка ЕЦПЛ Наталія Гурковська: https://cutt.ly/dJXSamX

В умовах війни та після неї така інформація буде при нагоді кожній людині, оскільки правові питання надалі будуть нерозривно пов’язані з цифровою економікою. Тож радимо всім переглянути цей посібник та зберегти його для використання.

#правалюдини #захистданих