Пошук по сайту

Журналіст відіграє важливу роль на кожному етапі громадського розслідування, – Віктор Чупров

Журналісти можуть стати тою силою, що допоможе контролювати дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. Злагоджена робота медійників та інших учасників регіональних команд протидії  порушенням прав вразливих груп населення може допомогти потерпілим домогтися справедливості та уникнути беззаконня, а журналістам – підготувати якісний та неупереджений матеріал на соціально важливу тему.

IMG_9097

Про це розповів спеціаліст Експертного центру з прав людини Віктор Чупров 21 лютого на тренінгу «Наркозлочини та секс-робота: як і навіщо писати про це у ЗМІ”.

Експерт розповів присутнім про запровадження незалежної системи регіональних команд протидії  порушенням прав вразливих груп населення в регіонах України. На практичному прикладі він показав етапи проведення громадського розслідування та ризики порушення прав затриманих.

IMG_9190

Спеціаліст Центру розповів про роль журналіста на кожному етапі громадського розслідування. На окремій вправі учасники семінару відпрацювали порядок дій журналіста у складі регіональної команди. Зокрема, які дії журналіста можуть звести до мінімуму ризики порушення прав вразливих груп у випадку їхнього затримання працівниками поліції.

Тренінг був проведений  Центром інформації про права людини в співпраці з Експертним центром з прав людини 21-22 лютого за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. У заході також взяли участь представники ВБО “Легалайф-Україна”, Асоціація УМДПЛ та Клуб “Шанс”.

#громадськідетективи

Віктор Чупров, Керівник програми "Права людини в місцях несвободи"