Журналіст відіграє важливу роль на кожному етапі громадського розслідування, – Віктор Чупров
Журналісти можуть стати тою силою, що допоможе контролювати дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. Злагоджена робота медійників та інших учасників регіональних команд протидії порушенням прав вразливих груп населення може допомогти потерпілим домогтися справедливості та уникнути беззаконня, а журналістам – підготувати якісний та неупереджений матеріал на соціально важливу тему.
Про це розповів спеціаліст Експертного центру з прав людини Віктор Чупров 21 лютого на тренінгу «Наркозлочини та секс-робота: як і навіщо писати про це у ЗМІ”.
Експерт розповів присутнім про запровадження незалежної системи регіональних команд протидії порушенням прав вразливих груп населення в регіонах України. На практичному прикладі він показав етапи проведення громадського розслідування та ризики порушення прав затриманих.
Спеціаліст Центру розповів про роль журналіста на кожному етапі громадського розслідування. На окремій вправі учасники семінару відпрацювали порядок дій журналіста у складі регіональної команди. Зокрема, які дії журналіста можуть звести до мінімуму ризики порушення прав вразливих груп у випадку їхнього затримання працівниками поліції.
Тренінг був проведений Центром інформації про права людини в співпраці з Експертним центром з прав людини 21-22 лютого за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. У заході також взяли участь представники ВБО “Легалайф-Україна”, Асоціація УМДПЛ та Клуб “Шанс”.
#громадськідетективи
Віктор Чупров, Керівник програми "Права людини в місцях несвободи"