Пошук по сайту

Імплементація міжнародних стандартів у сфері запобігання неналежному поводженню в діяльність органів кримінальної юстиції України

Найкращою гарантією запобігання неналежному поводженню із затриманими особами є, безсумнівно, однозначне несприйняття такого поводження співробітниками поліції. Це вимагає, по-перше, дотримання жорстких критеріїв відбору особового складу поліції та, по-друге, адекватного професійного навчання.

Відповідно, вивчення проблематики прав людини має бути включене до практичного професійного навчання співробітників поліції їхній поведінці у ситуаціях, що несуть високий ризик застосування неналежного поводження, зокрема під час затримання осіб та їх допиту. Крім того, для співробітників поліції, які виконують функцію забезпечення тримання осіб під вартою, слід проводити спеціальне навчання, що ґрунтується на усвідомленні ними свого обов’язку дбати про затриманих осіб та відповідальності, яку вони несуть за стан усіх затриманих осіб під час їх перебування у приміщенні поліцейської дільниці.

Даний посібник пропонує розглянути міжнародні стандарти у сфері запобігання

неналежному поводженню щодо затриманих осіб , шляхи імплементації основних міжнародних стандартів у сфері запобігання неналежному поводженню в національне законодавство України ,

роль поліції у сфері запобігання катуванням та неналежному поводженню, а також імплементацію основних міжнародних стандартів щодо ролі адвоката в системі запобігання катуванням та неналежному поводженню із затриманими особами та інші важливі питання.

Завантажити посібник

Видання здійснено в рамках впровадження проекту «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні» Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу для країн Східного партнерства.

Юрій Бєлоусов, кандидат соціологічних наук

Сергій Швець, Співзасновник, почесний член ЕЦПЛ