Пошук по сайту

Аналіз діяльності НПУ у застосуванні запобіжних заходів, не повязаних із триманням під вартою в умовах Covid-19. ДОСЛІДЖЕННЯ

Експерти проєкту «Посилення спроможності працівників поліції у роботі із затриманими під час епідемічних загроз» Анастасія Апетик, Сергій Іллюк, Віктор Чупров, Володимир Курпіта провели аналіз діяльності Національної поліції України щодо застосування запобіжних заходів, не пов’язаних із триманням під вартою. Вони  оцінювали можливості зменшення ризиків розповсюдження Covid-19 в місцях несвободи.

Дослідження ґрунтується на аналізі кримінального процесуального законодавства, відомчих нормативно-правових актів МВС та Національної поліції, даних, отриманих у відповідь на офіційні запити, інформації, інформації з офіційних джерел, а також включає вивчення думок окремих професійних груп.

Також було досліджено досвід окремих країн у застосуванні запобіжних заходів, не пов’язаних із триманням під вартою, та систем дистанційного контролю за особами, яким обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту.

Експерти проаналізували процесуальні, технічні, медичні та фінансові аспекти, які дадуть можливість збільшити практику застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту замість тримання під вартою, що в найближчій перспективі сприятиме зменшенню кількості утримуваних осіб у слідчих ізоляторах, запобіганню інфікування громадян захворюванням, дозволить економити значні бюджетні кошти.

Один з розділів містить пропозиції Національній поліції щодо застосування запобіжних заходів, не пов’язаних із триманням під вартою, з метою зменшення ризиків розповсюдження COVID-19 в місцях несвободи.

Завантажити дослідження

 

 

#місцянесвободи #правалюдини #запобіжнізаходи