Пошук по сайту

Права людини за зачиненими дверима

Головне завдання дослідження полягає в тому, щоб проаналізувати як на практиці забезпечуються процесуальні гарантії для підозрюваних осіб.

В фокусі дослідження є наступні права та гарантії:

– право на інформацію (про наявні процесуальні права, про причини затримання, про злочин (правопорушення), у вчиненні якого особа підозрюється, на доступ до матеріалів справи);

– право на правову допомогу (своєчасність реалізації цього права, якості правового захисту, ролі адвоката);

– право не відповідати на запитання;

– право мати доступ до необхідної медичної допомоги;

– право користуватись перекладом документів та  усного спілкування;

– особливі гарантії для вразливих груп підозрюваних (неповнолітніх, осіб, хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, пацієнтів замісної підтримувальної терапії тощо).

Особливий фокус дослідження полягає в аналізі дотримання вищезазначених гарантій, починаючи з перших хвилин затримання особи та доставляння її до підрозділу міліції – адже саме на цьому етапі існує найбільший ризик порушення прав людини.

Команда основних дослідників:

Катерина Кармазіна, адвокат, м. Одеса

Тетяна Сівак, адвокат, м. Хмельницький

Володимир Сущенко, Центр дослідження проблем імплементації принципу верховенства права в національну практику України, Національний університет «Києво – Могилянська академія»

Геннадій Токарєв, адвокат, Харківська правозахисна група

Юрій Бєлоусов, Офіс Уповноваженого Верховної Pади України з прав людини

Дослідження проводилось за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», Правової Ініціативи Відкритого Суспільства (м. Будапешт) та національних фондів Фундацій Відкритого Суспільства в Молдові та Грузії, Університетом Західної Англії. Це дослідження у 2014-2015 роках реалізуовувалось паралельно у трьох країнах: Молдові, Грузії та Україні.

 

Схожі публікації