Пошук по сайту

Громадські детективи: розслідування 2019 року. Випуск 3

#ГРОМАДСЬКІ ДЕТЕКТИВИ

ВИПУСК 3

Карта прав, які захищають #громадськідетективи

 

Потерпілий: неповнолітній Б*

Джерело інформації: Батько неповнолітнього К**

Географія: м.Житомир

Обставини справи:

До громадських детективів звернувся батько неповнолітнього Б*. Він заявив, що 11 січня 2019 працівники Житомирського відділку поліції ГУНП у Житомирській області прийшли додому та забрали його сина.

В ході проведення громадського розслідування з метою збору інформації про вказане порушення було встановлено, що у відділку поліції неповнолітнього Б* залякували, чинили психологічний тиск, показували йому гумовий кийок із рештками речовини, яка схожа на кров та погрожували, що можуть застосувати цей предмет для катувань. Далі працівники поліції почали вимагати від потерпілого зізнання у крадіжках, яких, зі слів потерпілого, він не вчиняв.

Незважаючи на прохання, батька до сина не пускали та на вимогу залучення захисника для неповнолітнього працівники поліції не реагували. Окрім того, протоколи про затримання потерпілого не складалися: нема такої людини і «взагалі нічого не було». Відповідно – обласний центр БВПД теж не інформувався. Потерпілого відпустили додому лише увечорі.

Що зробили громадські детективи?

Детально опитали батька та сина щодо обставин вчинення злочину та отримали відповідь на запит в порядку ЗУ «Про захист персональних даних» з Житомирського ВП ГУ НП у Житомирській області про відсутність записів у відповідних журналах обліку факту затримання та доставлення Б* до цього відділку поліції.

Детективи підготували та подали до прокуратури Житомирської області відповідне звернення про вказаний факт, а також заяву до ГУ Національної поліції України в області про проведення службового розслідування. Поінформували регіонального представника Секретаріата Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

**

Згідно висновкам службового розслідування за цим фактом дії працівників поліції не розглядаються як злочин.

11 травня на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК провадження було закрито за відсутністю складу злочину. Наразі з потерпілим обговорюються дії щодо процедури оскарження постанови про закриття провадження

у судовому порядку.

Регіональний координатор: Сергій Іллюк

Експерт, відповідальний за координацію провадження: Олег Боднар

 

#громадські_детективи  #громадські_розслідування

Схожі публікації