Пошук по сайту

Безпека громади Сєвєродонецька та Лисичанська

Круглі столи «Взаємодія громадськості та поліції заради безпечного майбутнього» відбулися у Сєвєродонецьку та Лисичанську у вересні 2018.

Спікеркою на заходах була експертка ЕЦПЛ Анастасія Апетик. Вона розповіла, що безпека – це фундаментальне право кожної людини. Гарантом цього права виступає держава. Вона має ініціювати та організовувати заходи щодо запобігання злочинам та правопорушенням, а також протидіяти будь-яким криміногенним явищам. Такі заходи потребують співпраці органів державної влади, у тому числі поліції, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Вважається, що гарантувати безпеку громадянам має лише поліція. Діяльність поліції повинна бути підтримана та доповнена діяльністю місцевих громад та органів місцевого самоврядування. Коли люди розуміють, що вони несуть відповідальність за нашу власну безпеку, то приходить і усвідомлення, що запобігання загрозам безпеки в найближчому оточенні – також і їхня справа.

Розповідаючи про безпекові ініціативи з взаємодії поліції та громадськості (про успішні практики можна прочитати за посиланням, Анастасія відзначила, що для того, щоб ефективно вирішувати безпекові загрози у громаді, необхідна проблемно-орієнтована стратегія безпеки. Така стратегія буде спрямована на вирішення та систематичний пошук причин безпекових проблем у співпраці з усіма суб’єктами безпеки.

Такі стратегії безпеки діють у всіх містах Польщі. Сутність таких стратегій полягає в тому, щоб координувати спільні зусилля для реалізації головної мети – підвищенні почуття безпеки громадян у місті. Програма всебічно описує дії, спрямовані на зменшення протиправних явищ і поведінки, що підвищують відчуття загрози. Тому командна робоча стратегія покращує якість життя з точки зору безпеки у місті.

Під час круглих столів представники громадськості, експертного середовища, органів місцевого самоврядування та поліції Сєверодонецька та Лисичанська зацікавились безпековими стратегіями, а також підняли чимало важливих питань та обговорили спільні проблеми міст, зокрема такі:

 • відсутність контролю з боку органів влади за безпритульними собаками;
 • організація дорожнього руху з недотриманням державних стандартів дорожнього руху;
 • не дотримання правил дорожнього руху;
 • неосвітленість вулиць;
 • паління та розпиття алкоголю у заборонених місцях;
 • порушення режиму тиші;
 • існування стихійних ринків;
 • бездіяльність органів місцевого самоврядування у вирішенні проблем у сфері безпеки;
 • відсутність офлайн-заходів з питань безпеки для різних цільових аудиторій;
 • байдужість населення до вирішення проблем безпеки;
 • відсутність спільного плану дій із розподілом ролей та закріпленням відповідальних осіб щодо політики безпеки у місті між поліцією, військовими, громадськістю та органами місцевого самоврядування.

«Якщо нема стратегії безпеки на рівні громади, то зусилля, спрямовані на безпеку міста, залишаються не скоординованими та зосередженими на оперативних питаннях. Тобто поліція лише реагує, а не попереджує протиправні дії. Про це свідчать перераховані безпекові проблеми» – відзначила Анастасія.

Відтак, можна прийти до висновку, що в українських громадах діють точкові безпекові ініцативи, яким бракує комплексного стратегічного та операційного плану із вирішенням проблем безпеки у громаді.

Заходи проведені громадською організацією «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» в рамках проекту, який впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF)  Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд»

Схожі публікації