Пошук по сайту

Безпека громади в Рубіжному

Успішна взаємодія поліції та громади – одна зі складових безпечного середовища. Як вибудовується така співпраця в Україні та світі розповіла експертка програми «Безпека громад» Експертного центру з прав людини Анастасія Апетик громадськості, місцевим депутатам та поліції в м. Рубіжному Луганської області на круглому столі «Взаємодія громадськості Рубіжного та поліції заради безпечного майбутнього».

Експертка навела формати взаємодії поліції та громади, які діють в Україні та світі та можуть бути застосовані в Рубіжному:

«Сусідська варта» – спільні дії мешканців будинків для спільного забезпечення безпеки як у своїх будинках так і на вулицях власних міст, реалізовано в Україні, Канаді, США, Австралії, Великій Британії, Новій Зеландії;

проект «Pitbull» – виявлення нетверезих водіїв громадськістю, реалізовано в містах Україні: Києві, Львові, Одесі, Рівному, Кропивницькому;

«Офіс з безпеки» – створення єдиної платформи взаємодії і комунікації між поліцією, населенням та місцевою владою, пілотний проект запроваджується у Тернополі;

проект «Чужий» – підвищення безпеки у сільській місцевості, впроваджений у Житомирі;

проект «Обережно шахраї» – боротьба з телефонними шахраями, реалізований у м. Гдиня, Польща; м. Львів, Украна;

«Блакитна карта» – попередження насильства у сім’ї, реалізований у Польщі;

«Повідом про злочин» – активізація громадян щодо повідомлення про злочини та адміністративні правопорушення, реалізований у Польщі;

«Кнопки виклику безпеки» – терміновий зв’язок з екстреними службами, реалізований у Південній Кореї та США

«Поліція для безпеки дітей» – двотижневе навчання дітей основ безпеки, реалізований у м. Гдиня, Польща.

«В кожній області для підвищення стану безпеки необхідні стратегії попередження злочинності, і Луганська область не є виключенням. В Україні на відміну від зарубіжних країн, відсутні комплексні стратегії попередження злочинності як на регіональному так і національному рівнях, а їх наявність суттєво вплине на стан безпеки у громаді”, – розповіла Анастасія.

В містах України діють програми «Безпечне місто», в рамках яких закуповуються та встановлюються камери відеоспостереження у місті. Втім, цього замало, щоб місто було безпечним, зазначає експертка. Необхідно також:

ефективне програмне забезпечення;

відповідно захищений простір для збереження відеозаписів;

спеціально навчений штат персоналу;

нормативно-правове регулювання, що не порушує прав людини;

розроблена ефективна система не лише реагування на події, але і попередження протиправних діянь.

“Крім того, стратегії безпеки міст мають включати потреби мешканців, проте для цього необхідно здійснити попередній комплексний аналіз думки громади щодо стану безпеки. Поліція та органи місцевої влади не можуть діяти в односторонньому порядку для забезпечення безпеки, має бути запит від громади та її активна позиція, тобто повинна бути спільна відповідальність усіх суб’єктів безпеки заради створення безпечного середовища» – наголосила Анастасія.

Під час роботи круглого столу представники громади міста Рубіжного обговорили питання безпеки, які цікавлять людей. Серед запитів від громади були питання щодо екологічної та санітарної безпеки, ефективного функціонування камер відеоспостереження міста, належного використання та організації безпечного публічного простору, а також необхідності використання квадрокоптера для пошуку зниклих людей.

Протягом заходу Ананстасія Апетик також розповіла учасникам про те, як  досвід та аналітична робота Експертного центру з прав людини можуть допомогти громаді розвивати безпекові ініціативи.

Захід проведений громадською організацією «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократі» в рамках проекту, який впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF)  Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади».

Схожі публікації