Пошук по сайту

Більшість громадян України не вважають катування проблемою, – Юрій Бєлоусов

У 2014 році журналіст Артем Чапай готував репортаж у зоні АТО. Там його схопили українські силовики і допитували із застосуванням тортур. “Я думав, що мене захистить моя західноукраїнська прописка, те, що я журналіст, що я цивільний, що у мене проукраїнська позиція. Але ні. В такій ситуації може опинитися будь-хто”, – розповів Артем під час публічної дискусії “Не всі тортури залишають сліди: чи дотримується Україна заборони катувань”.

img_3536

 

“Головна причина катувань не в законодавстві, не в поганих знаннях працівників поліції, а в тому, що про проблему катувань кричать лише правозахисники і міжнародні організації, іноді журналісти, які дійсно розуміються на цій темі. Для більшості громадян України це взагалі не проблема. Свого часу ми проводили дослідження і виявили, що третина громадян виправдовує катування і вважає, що в певних випадках можна застосовувати тортури”, – зазначив керівник Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов.

“Звичайні громадяни можуть не знати про міжнародні стандарти або на побутовому рівні чомусь вважати це нормальним. Але те саме ми бачимо і з боку працівників правоохоронних органів, прокуратури, які мають розслідувати такі випадки, і навіть суддів. Свого часу один суддя, говорячи про катування, мені сказав: «Ну а що робити, ми затримали, а він мовчить». Про що тут взагалі можна говорити”, – додав експерт.

На думку президента Європейського комітету із запобігання катуванням, нелюдському та такому, що принижує гідність, поводженню та покаранню Миколи Гнатовського, аби зупинити тортури в Україні, потрібен чіткий сигнал від найвищого політичного рівня країни. “Глава держави, відповідні міністри, силовики мають дати чітке розуміння, що за жодних обставин – війни, зовнішньої агресії – не будуть толеруватися випадки неналежного поводження з особами, тим більше катувань. Сигнал про боротьбу з катуваннями має іти від самого верху до низу – по всій вертикалі”, – вважає пан Гнатовський.

Схожі публікації