Пошук по сайту

Громадські детективи: розслідування 2019 року. Випуск 2

#ГРОМАДСЬКІ ДЕТЕКТИВИ

ВИПУСК 2

Карта прав, які захищають #громадськідетективи

 

Потерпілий: С*

Джерело інформації: С*

Географія: м. Костопіль, Рівненської області

Обставини справи:

26 березня цього року до офісу громадських детективів звернувся С* та повідомив про незаконні дії поліцейських Костопільського ВП ГУ НП у Рівненській області. За його словами, 25 березня 2019 року поліцейські вказаного відділку поліції незаконно затримали його та заподіяли тілесні ушкодження.

Версія поліцейських: С* спричинив «злісний спротив та непокору» та був примусово доставлений до відділку поліції.

Що стало причиною затримання?

Заявник повідомив, що 25 березня, приблизно о 20.00, він відпочивав у кафе-барі “Невже”, що знаходиться у Костополі. Коли С* вийшов палити на вулицю, до нього наблизилися дві особи, які представилися працівниками вказаного вище відділку поліції та запропонували пройти з ними для виявлення питання щодо його можливої причетності до зберігання наркотичних засобів.

У відповідь на цю вимогу С* не погодився рухатися та повідомив, що не має жодного відношення до таких незаконних дій. Однак, поліцейські не відреагували на його слова, схопили С* за руки та силою потягнули до автомобілю, а потім доставили до Костопільського ВП ГУ НП у Рівненській області.

Що було далі?

У відділку поліції в незаконний спосіб було складено протокол за ст.185 КУпАП та проведено особистий обшук С*. Коли він відмовився підписувати зазначений протокол працівники поліції нанесли йому удари по голові та в області тулуба, внаслідок чого чоловік отримав тяжкі тілесні ушкодження. Приблизно о 23.30 того ж дня С* відпустили додому.

На момент перевірки журналів обліку відділка поліції інформація щодо факту доставлення та затримання С* була відсутня. Хоча громадськими детективами встановлено та опитано ряд свідків, які одночасно перебували поруч з С* у кафе-барі “Невже” та підтвердили факт незаконного затримання заявника. Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області також не мав інформації щодо цього факту.

Після збору всіх необхідних матеріалів офісом громадських детективів було підготовлено звернення до Костопільського відділу Здолбунівської місцевої прокуратури про вчинення злочину за ч.2 ст.365 КК України. Внаслідок відмови щодо внесення відомостей до ЄРДР прокуратурою було підготовлено скаргу відповідно зі ст.303 КПК України про невнесення відомостей до ЄРДР, яку заявник подав до Костопільського районного суду.

Ухвалою Костопільського районного суду від першого квітня (справа №564/834/19) цей правоохоронний орган зобов’язали внести відомості про вказане кримінальне правопорушення до ЄРДР.

02 квітня відомості внесли до ЄРДР за №12019181130000013, а матеріали кримінального правопорушення направлені, згідно ст. 216 КПК України до Державного бюро розслідувань для організації досудового розслідування.

На цей час кримінальне провадженні розслідується слідчими ДБР. З метою представництва інтересів потерпілого з С* укладено договір “PRO BONO”.

Регіональний координатор: Сергій Іллюк

Експерт, відповідальний за координацію провадження: Олег Боднар

 

#громадські детективи  #громадські розслідування

Схожі публікації